i9 13900K sistem yükteyken kapanıyor

ArdaStrix

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
G.skill Trident Z5 32Gb 5600mhz Cl36
SSD veya HDD modeli
Fury Renegade 2 TB
Ekran kartı
Palit GameRock RTX 3090
Anakart
Rog Strix Z790F
İşlemci
13900K
Merhaba dostlar. Yıllardır beklediğim sistemimi sonunda topladım ama böyle bir sorun çıktı. MSI Afterburner yazılımı üzerinden ekran kartı gücünü %30-40 civarına çektiğimde sorun çözülüyor ama bu sefer de o kadar para verdiğim ekran kartının performansından mahrum kalıyorum.

Güç kaynağım:
ROG STRIX 750G 750W +80 Gold.
@deadfellow @kino

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşıma sordum. Güç kaynağı röle atıyor, çok yüksek ihtimal onda sorun var dedi. Ekran kartında sorun olmasından korkuyorum.

PSU değiştirmen lazım yetersiz bu sisteme.

2500 TL civarına elinizdeki satıp 3200 TL banına vatanda indirime giren Msi pci 5 mpg 850w alabilirsiniz. Sorun kesinlikle PSU gibi duruyor.

2500 TL civarına elinizdeki satıp 3200 TL banına vatan da indirime giren MSI PCI 5 MPG 850W alabilirsiniz. Sorun kesinlikle PSU gibi duruyor.
İnşallah hocam. Ekran kartım 4.0 olduğu için 5.0 PSU'ya para akıtmaya gerek yok bence. Uzunca bir süre sisteme ekleme yapmayacağım çünkü. Bizim bilgisayarcı Corsair HX1000 watt güç kaynağını 2800 TL'ye veriyor. Sistemi komple götüreceğim. Orada onu takıp testini yapacağım, bir sorun çıkmazsa alacağım.

İnşallah hocam. Ekran kartım 4.0 olduğu için 5.0 PSU'ya para akıtmaya gerek yok bence. Uzunca bir süre sisteme ekleme yapmayacağım çünkü. Bizim bilgisayarcı Corsair HX1000 watt güç kaynağını 2800 TL'ye veriyor. Sistemi komple götüreceğim. Orada onu takıp testini yapacağım, bir sorun çıkmazsa alacağım.

Öyle bir imkanınız varsa çok daha iyi olur tabii. Umarım sorununuz psu ile çözülür. Geçmiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı