i9 13900K sisteme 55.000 TL ekran kartı önerisi

bunuyazmakicin

Hectopat
Daha fazla  
55.000 TL ekran kartı için bütçe var RTX 4070 Ti alamyı düşünüyorum. Başka önerileriniz var mı?
4K çözünürlüğe sahip olmasını istiyorum.

64 GB RAM.
i9 13900K.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu almayacaksanız dediğiniz kart dışında başka bir alternatif yok zaten sıfır.
4080 falan var.
Fakat ben 7900XTX taraftarıyım.

7900XTX 24G AL gecc...

Bunu almayacaksanız dediğiniz kart dışında başka bir alternatif yok zaten sıfır.
4080 falan var.
Fakat ben 7900XTX taraftarıyım.
7900xtx zaten 4080 4090 arasi bir kart 4080den daha iyi.

Ama sunu belirtmek isterim ne kadar AMD fanboyu olsam da, Adobe creative uygulamalari AMDde Nvidiada oldugu kadar optimize degildir bilginize.

Kartin sucu degil, Adobe sucu
Ama sunu belirtmek isterim ne kadar AMD fanboyu olsam da, Adobe creative uygulamalari AMDde Nvidiada oldugu kadar optimize degildir bilginize.

ama durum boyle.

Ama sunu belirtmek isterim ne kadar AMD fanboyu olsam da, Adobe Creative uygulamalari AMD'de NVIDIA'da oldugu kadar optimize degildir bilginize.

Fanboy olmakla alakası yok zaten hocam, açık ara 7900XTX zaten mantıklı, render işiyle falan uğraşılmıyorsa.
Adobe'nin suçu olduğunu düşünmüyorum, AMD'de NVIDIA gibi özellikle rendering ve real-time rendering işlerine uygun donanım yok.
Yani Adobe istesede istemesede HIP kullanmak dışında alternatifi yok AMD tarafında, bu motorda zaten CUDA kadar maalesef verimli değil.

Fanboy olmakla alakası yok zaten hocam, açık ara 7900XTX zaten mantıklı, render işiyle falan uğraşılmıyorsa.
Valla Ben AMD fanboyuyum hocam :D ama renderde Adobe uygulamalarinda cidden verebilecegi performansin Anca yuzde 60ini falan veriyor

Creative uygulamalar icin Adobe tercih ediliyorsa 4080super alinsin.

Bu da boyle ufak bi dipnot. Ilerde de duzeltilmez Adobeyi taniyorum Ben ona gore Alin:D

Adobe'nin suçu olduğunu düşünmüyorum, AMD'de NVIDIA gibi özellikle rendering ve real-time rendering işlerine uygun donanım yok.
Yani Adobe istesede istemesede HIP kullanmak dışında alternatifi yok AMD tarafında, bu motorda zaten CUDA kadar maalesef verimli değil.
Adobe sucu hocam acik acik. DaVincide boyle farkk yok.

7900 xtx'in plug and play bir kart olmadığını birde ısınma problemleri olduğunu duydum kullanıcılar tarafından. Undervolt yapmak zorunda kalanlar varmış.

Valla Ben AMD fanboyuyum hocam :D ama renderde Adobe uygulamalarinda cidden verebilecegi performansin Anca yuzde 60ini falan veriyor

Creative uygulamalar icin Adobe tercih ediliyorsa 4080super alinsin.

Bu da boyle ufak bi dipnot. Ilerde de duzeltilmez Adobeyi taniyorum Ben ona gore Alin:D

Adobe sucu hocam acik acik. DaVincide boyle farkk yok.
video editörlüğü yapıyorum odan dolayı 4080 super mi almalıyım anladığım kadarıyla? Ve birde hangi marka ve modeli olmalı? 55K için.

Geri
Yukarı