i9 14900K işlemcinin voltajını düşürmek iyi mi?

zeckovski

Yoctopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, işlemcim i9 14900K, 4070 ROG STRIX ile beraber çalışırken yüksek derecelere çıkıyor ve bilgisayar soğutmaya çalışırken (360mm sıvı soğutma ile) çok bağırıyor. Biraz araştırdım işlemcinin çektiği voltajı BIOS'tan düşürünce hem FPS artıyor hem de sıcakların düştüğünü gördüm, siz ne düşünüyorsunuz?

Voltaj düşürmenin zararlı olduğunu düşünmüyorum. dediğiniz gibi FPS'de ve ısınmada çok büyük fark oluyor.özellikle Ryzen 5 3600 işlemcilerde bu durum var çoğu kişi voltaj düşürerek kullanıyor.

10 nm +++++++ olmasına rağmen hala intel çoğunlukla seçiliyor üstelik soket dezavantajı olmasına rağmen. 14900K, 7950X'ten iyi ona lafım yok ama cidden değdiğini düşünmüyorum. Aklım almıyor gerçekten. Çektiği hayvani gücü saymıyorum bile.

Arkadaşlar işlemcinin voltajını düşürdüm 1,30000 değerinde ve macunun Cooler Master olarak değiştirdim,min 15 derece fark gösterdi. Şu an memnunum. Yardımlarınız için teşekkürler

Arkadaşlar işlemcinin voltajını düşürdüm 1,30000 değerinde ve macunun Cooler Master olarak değiştirdim,min 15 derece fark gösterdi. Şu an memnunum. Yardımlarınız için teşekkürler
FPS değerlerinde ne gibi değişiklik oldu?

Geri
Yukarı