Çözüldü i9-14900K RTX 4090 sistemde oluşan kırmızı ışık hatasının nedeni nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

543000

Centipat
MSI Pro Z790-A Max Wi-Fi anakartta RTX 4090 + i9 14900K topladım fakat anakartta CPU kırmızı ışık hatası alıyorum. Pinlerde bir sorun gözükmüyor. Sistemi sıfır topladık. Sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
MSI Pro Z790-A Max Wi-Fi anakartta RTX 4090 + i9 14900K topladım fakat anakartta CPU kırmızı ışık hatası alıyorum. Pinlerde bir sorun gözükmüyor. Sistemi sıfır topladık. Sebebi ne olabilir?

Soldan 2. Slotta tek RAM ile deneyin, görüntü alamazsanız BIOS flashback ile güncelleme yapın.
Uyumluluk sorunları, yanlış kurulum, güncel olmayan BIOS veya donanımsal sebeplerle bu ışık yanabilir. Kabloları kontrol edin, BIOS'u sıfırlayın ve güncelleyin, CPU'yu çıkarın ve hafifçe üfleyin. Eğer takarken zorladıysanız pinler yamulmuş olabilir. Yine de düzelmediyse bence bir teknis servisle görüşün derim.

Soldan 2. Slotta tek RAM ile deneyin, görüntü alamazsanız BIOS flashback ile güncelleme yapın.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı