i9-14900K sistem için en ideal anakart nedir?

podyavuz

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,
"i9 14900K" işlemcim, "4070 Ti" ekran kartım ve "ASUS ROG STRIX Z-790-H Gaming Wi-Fi" anakartım var. Ancak bilgisayarı alfığım günden beri yüzüm gülmedi. Hangi oyunu açarsam açayım dakikalar içinde oyunlar hata vermeden kendini kapatıyor. Defalarca servise geri gönderdim. Önce işlemciyi yenileyip (yeni bir CPU) geri yolladılar ve sorun devam etti. Sonra ekran kartını yenilediler (yeni bir GPU) ve sorun yine devam etti. Şimdi de bana diyorlar ki; sorun i9 olmasındaymış. İ9'lar genel olarak sıkıntılıymış ve i7 denediklerinde sorun ortadan kalkıyormuş. Ben ise buna inanmak istemiyorum çünkü mantıklı gelmiyor. Yani eğer işlemci düşürülünce sorun kalkıyorsa belki de sorun anakarttır diye mantık yürütüyorum. Belki de mevcut anakart i9 için uyumlu değildir.
Acaba bu konuda beni gölgelerden aydınlığa çıkaracak biri veya birileri yardımcı olabilir mi?

Geri kalan sistem bileşenler:
1050W.
16GBX2 Corsair RAM.
1TB M.2 SSD.

Ekran kartı, CPU ve GPU yukarıda yazıyor zaten. Şimdiden çok sağ olun iyi ki varsınız.

Alakası yok size eski işlemciyi değiştiriyoruz deyip ha bire aynısını yollamışlar.
Bunu yaptıklarını sanmıyorum çünkü Belçika'dayım ve bu şirketlerinin başını çok büyük ağrıtır. Ayrıca yeni işlemci faturasını da verdiler. Belgede sahtecilik yapmaya cesaret edebilecek Belçikalı olduğunu henüz görmedim.

Geri
Yukarı