i9 14900K'lı sisteme 550W 80+ Bronze yeterli olur mu?

Bütçe
1300
Mesaj attım İncehesap'a yarın da ararım iade işlemini başlatsınlar. Gereksiz olmayan yeterli seviyede bir PSU önerisi yapabilir misiniz?
@Oreki Tam senlik konu :)

Gereksiz bir şey almamak istememin neresi enteresan.
Enteresan olan 14900k ya kadar her şeyi araştırıp almışsın güç kaynağını amaaan neyse diyip almışsın.

Genelde almadan önce araştırırız, yoksa sana neden 850 watt almadın demiyorum.

@Oreki tam senlik konu :)

Enteresan olan 14900k ya kadar her şeyi araştırıp almışsın güç kaynağını amaaan neyse deyip almışsın.

Genelde almadan önce araştırırız, yoksa sana neden 850 watt almadın demiyorum.

550W bana yetiyordu(araştırmamı 13900K'ya göre yapmıştım, aklımda 14. nesil almak yoktu fakat bugün ki indirimde 14900KF 19.5K'ya düşünce 13900K'nın da 20K'larda olduğu göz önüne alındığında bir sonraki indirimlerde 14900k alabilirim belki 13900k yerine, ondan o şekilde sordum) buna bakmıştım fakat 16 pin gerektiğini bilmiyordum. Bu indirim gecesinde Lian Li 216 ve Z790 Tomahawk aldım, onları almışken bunu da alayım dedim.

Hocam boş para harcamamak neden cimrilik olsun? İşime gelecek şekilde gereksiz olmayan parçaları almaya çalışıyorum. Sistemde ekran kartı yok bir şey yok bu PSU yeterli kalması gerekmiyor mu normalde o 4+4 kablo olayı olmasaydı.

Mesaj attım İncehesap'a yarın da ararım iade işlemini başlatsınlar. Gereksiz olmayan yeterli seviyede bir PSU önerisi yapabilir misiniz?

Gereksiz bir şey almamak istememin neresi enteresan. ATX, ekran kartsız sunucularda ben 600W üstü PSU kullanan tek bir sunucu bile görmedim. 550W, 650-750W aralarında PSU önerisi yapabilir misiniz F/P bir şekilde.
NZXT C650 PA-6G1BB-EU 650 W 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı Fiyatları ve Özellikleri

Buyrun hocam.

Bununkini çoğaltıcı ile kullanırsanız sorun çıkarmaz. 550 watt olanda sıkıntı çıkma ihtimali vardı hocam.

Hiç çoğaltıcı kullanmadan, araya başka ikinci ürün girmeden kullanabileceğim bir tavsiye de yapabilir misiniz? O şekilde maliyeti ne kadar olur.

Yanlış bilgi
Hiç çoğaltıcı kullanmadan, araya başka ikinci ürün girmeden kullanabileceğim bir tavsiye de yapabilir misiniz? O şekilde maliyeti ne kadar olur.

Çoğaltıcı kullanmak istemiyorsanız en az 850 watt Gold veya 1000 watt Gold attığım PSU gerekli maalesef. Daha altında 16 pin giriş olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Örnek.

Son düzenleyen: Moderatör:

Örnek.

Bu da 16 pin çıkışlı mı? Dün Gaming gecesinde indirimdeydi bu, bunu alsaymışım keşke.

Yeni konular

Geri
Yukarı