i9 14900K'lı sisteme 550W 80+ Bronze yeterli olur mu?

Bütçe
1300

SelimAkoguz

Hectopat
Yer
Selim
Daha fazla  
Meslek
Selim
RAM
32x4 CL20 3600MHz
İşlemci
i9 13900K & 14900K
Gaming gecesinden 1300 TL'ye bu PSU'yu aldım.
Aşağıdaki sunucu sistemim için yeterli olur mu?
4x32 GB DDR4 RGB RAM.
Z790 Tomahawk DDR4 Wi-Fi.
Lian Li 216.
i9 13900K & i9 14900K (belki indirimlere göre F serisi almam da mümkün fakat şu anlık APU işlemci olduğundan ekran kartı masrafı olmaması için düz k serisi kullanacağım)
DeepCool assasin IV veya NH-D15
2TB M.2
7/24 çalışacak sistemde bu PSU yeterli performansı sağlar mı? Yeterli gücü sisteme verir mi?

Gelişme: İade talebi oluşturdum bana bu PSU fiyatından çok yukarı çakmayacak korumaları olan, kalite PSU önerisi yapabilir misiniz?
İptal sebebim: Başka bir forumda anakartım 8+8 EPS kablo isterken PSU'da 4+4 bulunması.

Gaming gecesinden 1300 TL'ye bu PSU'yu aldım.
Aşağıdaki sunucu sistemim için yeterli olur mu?
4x32 GB DDR4 RGB RAM.
Z790 Tomahawk DDR4 Wi-Fi.
Lian Li 216.
i9 13900K & i9 14900K (belki indirimlere göre F serisi almam da mümkün fakat şu anlık APU işlemci olduğundan ekran kartı masrafı olmaması için düz k serisi kullanacağım)
DeepCool assasin IV veya NH-D15
2TB M.2
7/24 çalışacak sistemde bu PSU yeterli performansı sağlar mı? Yeterli gücü sisteme verir mi?

Gelişme: İade talebi oluşturdum bana bu PSU fiyatından çok yukarı çakmayacak korumaları olan, kalite PSU önerisi yapabilir misiniz?
İptal sebebim: Başka bir forumda anakartım 8+8 EPS kablo isterken PSU'da 4+4 bulunması.

Güldüm hocam işlemci zaten o kadar güç çekiyor. Tabi ironi :D

14900k bir sistemde kullanacaksanız en azından 850 Gold veya 1000 watt Gold PSU bulundurmanız gerekli.

Ekran kartının olmayacağını belirttim nasıl o kadar güç tüketecek ki?

Watt tüketim sitelerine baktığımda yeterli gözüküyordu ekran kartı vs. olmayacak sonuç olarak bunun yetmesi gerekmez mi?

Güldüm hocam işlemci zaten o kadar güç çekiyor. Tabii ironi :D

14900k olmaz 13900k alırım ama yeterli gelmesi gerekmiyor mu ekran kartı vs. olmadan?

Ekran kartının olmayacağını belirttim nasıl o kadar güç tüketecek ki?

Watt tüketim sitelerine baktığımda yeterli gözüküyordu ekran kartı vs. olmayacak sonuç olarak bunun yetmesi gerekmez mi?

14900k olmaz 13900k alırım ama yeterli gelmesi gerekmiyor mu ekran kartı vs. olmadan?
Hocam apu kullanacaksanız 14900k almanızın bir anlamı yok. İlerde ekran kartı eklemeniz lazım. 14900K için de ekran kartı alacaksanız 4080-4090 tarzı bir kart takarsınız diye düşündüm ben açıkcası çünkü o dediğiniz işlemcileri apu olarak kullanamanızın 1 gram mantığı yok açık söylemem gerekirse.

Eğer ben apu sistem istiyorum diyorsanız AMD'nin 7. nesil apu işlemcileri gelecek ki en az 1080 gücünde grafik birimleri olacağı söyleniyor bekleyin onlarla apu sistem yapın ozaman.

Hocam APU kullanacaksanız 14900k almanızın bir anlamı yok. İleride ekran kartı eklemeniz lazım. 14900k için de ekran kartı alacaksanız 4080-4090 tarzı bir kart takarsınız diye düşündüm ben açıkçası çünkü o dediğiniz işlemcileri APU olarak kullanamanızın 1 gram mantığı yok açık söylemem gerekirse.

Eğer ben APU sistem istiyorum diyorsanız AMD'nin 7. nesil APU işlemcileri gelecek ki en az 1080 gücünde grafik birimleri olacağı söyleniyor bekleyin onlarla APU sistem yapın o zaman.

Hocam, sunucu sistemi. Oyun sunucusunda kullanılacak dolayısıyla ekran kartı kullanılmayacak.
Bu haliyle yetersiz kalır mı o PSU?
Başka bir forumda aşağıdaki arkadaşın belirttiği durum hakkında görüşünüz nedir, sıkıntı çıkar ve kullanamaz duruma gelir miyim(kapanma sorunları vs.)

1698443882628.png

Hocam, sunucu sistemi. Oyun sunucusunda kullanılacak dolayısıyla ekran kartı kullanılmayacak.
Bu haliyle yetersiz kalır mı o PSU?
Başka bir forumda aşağıdaki arkadaşın belirttiği durum hakkında görüşünüz nedir, sıkıntı çıkar ve kullanamaz duruma gelir miyim(kapanma sorunları vs.)

Eki Görüntüle 1992831
Doğru demiş arkadaş, bu işlemci için 8+8 takman lazım ancak güç kaynağında sadece 1 tane 8 var.

Kaliteli bir çoklayıcı ile kullanabilirsin ancak önermem, o PSU yu boşuna almışsın.

Gerçekten o kadar para verip PSU da cimri davranmak nasıl bir şey acaba? 128 GB'ta RAM var herhalde sistemde
İnsanlar gerçekten enteresan.

Gerçekten o kadar para verip PSU da cimri davranmak nasıl bir şey acaba? 128 GB'ta RAM var herhalde sistemde.

Hocam boş para harcamamak neden cimrilik olsun? İşime gelecek şekilde gereksiz olmayan parçaları almaya çalışıyorum. Sistemde ekran kartı yok bir şey yok bu PSU yeterli kalması gerekmiyor mu normalde o 4+4 kablo olayı olmasaydı.

Doğru demiş arkadaş, bu işlemci için 8+8 takman lazım ancak güç kaynağında sadece 1 tane 8 var.

Kaliteli bir çoklayıcı ile kullanabilirsin ancak önermem, o PSU'yu boşuna almışsın.

Mesaj attım İncehesap'a yarın da ararım iade işlemini başlatsınlar. Gereksiz olmayan yeterli seviyede bir PSU önerisi yapabilir misiniz?

İnsanlar gerçekten enteresan.

Gereksiz bir şey almamak istememin neresi enteresan. ATX, ekran kartsız sunucularda ben 600W üstü PSU kullanan tek bir sunucu bile görmedim. 550W, 650-750W aralarında PSU önerisi yapabilir misiniz F/P bir şekilde.

Geri
Yukarı