i9 900KF işlemcinin BIOS ayarları nasıl olmalı?

Jukamecit

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Ben önceden Intel Core i5 9600KF işlemci kullanıyordum. Bunu overclock yapmadım ve normal Turbo hızı 4.3GHz oluyordu. Şimdi ise Intel Core i9 9900KF modeline geçtim. Çoğu test videolarında gördüğüm i9 9900KF işlemcinin overclock yapmadan normal Turbo hızı 4.7GHz benim eski işlemcide olduğu gibi maximum 4.3GHz'e çıkıyor. Bunun BIOS ayarlarını bilmiyorum acaba diyorum benim BIOS ayarlarım i5 9600KF göre mi ayarlı kaldı. Bu sebeple sanki işlemcimi hiç yükseltiğimin bile farkında değilim. BIOS ayarlarımı nasıl yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle bir durum hiç duymamıştım, bilgisayarınıza takıldığı anda zaten anakart o işlemciyi tanıyacaktır çok şüpheniz varsa biosa girip default settingse alırsanız eğer 4.7'ye çıkması gerekiyorsa çıkacaktır. Çıkmadıysa boş verin. Zaten işlemci değiştirmek bilgisayar kullanımında fark hissettiren bir şey değil. En çok farkı RAM'ler ve güçlü SSD'ler hissettiriyor. Diğer parçalar daha çok yük altındaki gücünüzü arttıran iş parçaları. Hala illa arttıracağım diyorsanız BIOS'ta advanced Frequency settings vardır azcık gezinerek kolayca bulursunuz M.I.T. de. Oradan CPU clock ratioyu birkaç X arttırırsanız 22 ise 24 yapmak gibi GHz istediğiniz düzeye gelecektir fakat ısınma da artacaktır yük altında. Bence gerek yok.

Arkadaşlar merhaba. Ben önceden Intel Core i5 9600KF işlemci kullanıyordum. Bunu overclock yapmadım ve normal Turbo hızı 4.3GHz oluyordu. Şimdi ise Intel Core i9 9900KF modeline geçtim. Çoğu test videolarında gördüğüm i9 9900KF işlemcinin overclock yapmadan normal Turbo hızı 4.7GHz benim eski işlemcide olduğu gibi maximum 4.3GHz'e çıkıyor. Bunun BIOS ayarlarını bilmiyorum acaba diyorum benim BIOS ayarlarım i5 9600KF göre mi ayarlı kaldı. Bu sebeple sanki İşlemcimi hiç yükseltiğimin bile farkında değilim. BIOS ayarlarımı nasıl yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Kullandiginiz islemci sogutucu, anakart ve islemci sicakligi nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı