İ9 9900 ve RTX 2060 ile After Effects kasma sorunları

Daha önce MSI Gaming Notebook ile After Effects işlerini yapıyordum özellikleri;
  • i7 7. nesil işlemci
  • 32 GB RAM
  • 512 GB SSD
GTX 1050 Ekran kartı. Bu özellikler ile normal şekilde render alma ve Preview yapabiliyordum fakat biraz çıta yükseltmek daha rahat işlem yapmak için şu sistemi topladım. (PC)
  • MSI Z390M Anakart
  • 64 GB 16*4 Dual RAM 3200GHZ
  • İ9 9900 3.6 İşlemci
  • 256 GB SSD + 512 GB SSD
  • RTX 2060 ekran kartı
Sorun şu ki bu kadar yükseltmeye rağmen gerek önizlemede gerek proje üzerinde işlem yaparken donma takılmalar yaşamaktayım. Birçok ayar yaptım, tüm RAM mi reserved yaptım fakat yok durum aynı. İnce ayarlar ile ilgili bilgisi olan yardım edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sistemi, anakart, ekran kartı ve işlemci güncel'mi? Değilse hepsini kutusunun içindeki CD ile güncelle fakat kasanda driver yok ise sitelerinden güncel sürüm indir ve kur. Sonra Nvidia GeForce Experience indir ve son sürümünü kur.

MSI AfterBurner indirerek GPU (Ekran Kartı) vs CPU (İşlemci) sıcaklıklarına bakın ve kablolarınızın tam olarak takılı olduğundan emin olun. Sıcaklıklar yükteyken 80 üzerindeyse ve yüksüz de 40 50 derecenin üzerindeyse kasanızın daha iyi hava akışı sağlayabileceği bir yere konumlandırın.

Preferences kısmından performance girmelisin ve GPU kullanımını açmalısın.
Bunu deneyebilirsin

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Preview ayarlarınızı deneme yanılma ile oluşturun. Off veya Adaptive Resolution modunda kullanın.

1574849131447.png

Ek olarak Preferences'dan Previews ayarları kısmında GPU Information üzerinden de yine deneyerek size en uygun ayarı bulun.

1574849254581.png

32 GB'lik RAM olan PC'de şöyle ayarlamışım RAM dağılımını:

1574849323053.png

Son olarak da yine Preferences'de Media & Disk Cache kısmında disk cache'inizi olabildiğince yüksek tutun. Ofiste 100 GB, evde 400 GB gibi bir cache alanı açtım. Gayet stabil kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı