RTX 2060 sistemde After Effects donuyor

ErdoBey

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize selamlar,

3D renderlarıma biraz animasyon eklemek için After Effects CC 2019 sürümünü yüklemiş bulunmaktayım. Programı açtıktan sonra görseldeki gibi kitlenip kalıyor. Sorunun donanımsal olduğunu sanmıyorum. Zaten aşağıda gelişi güzel bir şekilde PC donanımlarımı yazacağım. Yardımlarınıza gerçekten ihtiyacım var.

Hata resmi:

1621286146988.png

Şimdiden ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Sistem Özelliklerim Kısaca;
Intel I7-10 Nesil 3.8GHz
32 GB RAM
RTX 2060

Windows'un yıllardır en büyük kusurlarından. Yüksek işlemci kullanan bir program işlem yapmaya başladığı zaman (örneğin render) mouse ile program üzerinde bir tıklama yaparsanız programınız "yanıt vermiyor" mesajı vererek kitlenebilir. Ayrıca yüksek işlemci kullanan bir işlem yaptığınızda işlemi yürürlüğe koymak için belli bir süre gerekli. Bu süre içerisinde mouse ile herhangi bir tıklama yapmamanızı tavsiye ederim. Korsan kullanım ile ilgili efsanelere inanmayın. Korsan kullanımda sadece programınızın açılış süresi etkilenir.

Sadece video ile ilgili bir iş yapacaksanız (örneğin kurgu) After Effects yerine Premiere kullanmanızı tavsiye ederim. Tüm kurguyu bitirdikten sonra "tek" bir video haline gelen çalışmanızı After Effects'te açıp üzerinde oynamanız daha mantıklıdır.

Ayrıca H264, H265 gibi Codec'lere sahip. .mp4 ya da. .mov gibi videolar sıkıştırılmış format olduğu için After Effects ve Premiere gibi programlar bu videoları işlemekte biraz zorlanırlar.

Hiçbir şey yapmadan kendiliğinden kilitleniyorsa CC2020, CC2021 gibi daha yeni programlara geçmeniz mantıklı olabilir çünkü sisteminiz gayet yeterli.

Korsan kullanım sanırım.

Korsan ise normaldir.

Korsan mı uygulama ?
Dönüşleriniz için teşekkür ederim. Ticari amaçlı kullanmadığım için uygulamayı satın almadım. Sanırım sorunun çözümü yok ve tek çıkar yolumuz orjinal sürüm yüklemek, satın almak olucak. Tekrardan dönüşleriniz için teşekkür ederim.

Windows'un yıllardır en büyük kusurlarından. Yüksek işlemci kullanan bir program işlem yapmaya başladığı zaman (örneğin render) mouse ile program üzerinde bir tıklama yaparsanız programınız "yanıt vermiyor" mesajı vererek kitlenebilir. Ayrıca yüksek işlemci kullanan bir işlem yaptığınızda işlemi yürürlüğe koymak için belli bir süre gerekli. Bu süre içerisinde mouse ile herhangi bir tıklama yapmamanızı tavsiye ederim. Korsan kullanım ile ilgili efsanelere inanmayın. Korsan kullanımda sadece programınızın açılış süresi etkilenir.

Sadece video ile ilgili bir iş yapacaksanız (örneğin kurgu) After Effects yerine Premiere kullanmanızı tavsiye ederim. Tüm kurguyu bitirdikten sonra "tek" bir video haline gelen çalışmanızı After Effects'te açıp üzerinde oynamanız daha mantıklıdır.

Ayrıca H264, H265 gibi Codec'lere sahip. .mp4 ya da. .mov gibi videolar sıkıştırılmış format olduğu için After Effects ve Premiere gibi programlar bu videoları işlemekte biraz zorlanırlar.

Hiçbir şey yapmadan kendiliğinden kilitleniyorsa CC2020, CC2021 gibi daha yeni programlara geçmeniz mantıklı olabilir çünkü sisteminiz gayet yeterli.
Sürüm farklılıklarını inceleyip bir değerlendirme yapmam gerekecek. Ona göre sürümü yükseltmeyi deneyeceğim. Donma kısmı enterasan bir şekilde gerçekleşiyor. Açılışta veya dosyayı açarken hiçbir sıkıntı çekmiyorum. ( eski bilgisayarımda 6dkya kadar gelişini beklediğimi hatırlıyorum ) Kitlendikten sonra mouse tıklaması yapmaktan kaçınıyorum. Tamamen ekren bu şekilde kalıyor. mouse ile tıklama yaptıktan sonra klasik olan ".... çalışmayı durdurdu" gibi bir hata veriyordu. Programı kapat veya cevap vermesini bekle diye.
Sabaha kadar açık bıraktım ne yazık ki bir düzelme söz konusu değil.

Yardımın için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı