i9 9900K RTX 3070 Ti sisteme PSU önerisi

Ek2ooo

Kilopat
Daha fazla  
Selam. i9 9900K ve RTX 3070 Ti sistemim var. Bu sisteme uygun PSU en az kaç watt olmalıdır? Bir de yüksek enerjili PSU'lar gürültü yapar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Spesifik bir model tavsiyesi yapmayacağım çünkü bilgim dışında, ama şöyle bir örnek vereyim.
Bende'de 9900k 3080 var, thermaleke tough Power 1050W Gold PSU kullanıyorum ve yükteyken fan sesi duyuyorum, kulaklık takınca tabii ki duymuyorum ama, sıfır ses istiyorsanız biraz zor gibi.

Selam. i9 9900K ve RTX 3070 Ti sistemim var. Bu sisteme uygun PSU en az kaç watt olmalıdır? Bir de yüksek enerjili PSU'lar gürültü yapar mı?

NVIDIA'nın tavsiyesi 3070 Ti için 750W (buna yüksek seviye i9 işlemci kullanarak karar veriyorlar).

Yüksek enerjili olup da gürültülü olma konusu modelden modele değişir. Benim attığım modelde çok nadir mesela.

Bütçe belirtmediniz ama belirtmenize pek de gerek yok, tahminimce 3070 Ti + 9900K kombosu yapabilecek bütçesi olan iyi indirimdeki 600 TL'lik bir PSU'yu da alabilir.

Şu anki PSU m 1800 lük. Son birkaç gündür kasadan çok ses geliyordu ben de sorunu fanlarda ve sıvı soğutmada aradım. Ancak bu sesin sebebi PSU olabilir mi?

Şu anki PSU m 1800 lük. Son birkaç gündür kasadan çok ses geliyordu ben de sorunu fanlarda ve sıvı soğutmada aradım. Ancak bu sesin sebebi PSU olabilir mi?

1800'lük derken fiyat olarak mı güç olarak mı?

Ne gibi bir ses? Coil Whine olabilir, fan gürültüsü de olabilir. Coil Whine sadece PSU'dan gelen bir şey değil bu arada. Ekran kartından da o ses gelebilir.

Güç olarak 1800 hocam. Sağolun. Fanları söküp. Sıvı soğutmayı felan söküp denedim hala ses aynı seviyede. Kulağımı PSU ya yanaştırdığımda oradan yoğun bir ses geliyor.

Güç olarak 1800 hocam. Sağ olun. Fanları söküp. Sıvı soğutmayı falan söküp denedim hala ses aynı seviyede. Kulağımı PSU'ya yanaştırdığımda oradan yoğun bir ses geliyor.

O zaman coil whine yüksek ihtimal, olayı sadece ses çıkarmak. PSU'nuz patlamaz yani merak etmeyin.

1800W neymiş öyle ya :D

Yeni konular

Geri
Yukarı