i9 9900K sisteme RAM önerisi

ZantiagO

Hectopat
Herkese hayırlı akşamlar. Singel Channel RAM kullanmaktayım. Ürünü satıyorum ve yerine Dual Channel RAM almak istiyorum. Ayrıca ileride slotları doldurup güzel bir görüntü elde etmekte istiyorum. 3 RAM arasındayım Corsair CL değeri olarak çok daha iyi ve çoğu kişinin onu önereceğini biliyorum ama yine de sormak istiyorum. Sizce hangi RAM'i tercih etmeliyim? Şimdiden teşekkürler.

1. RAM = Corsair Vengeance RGB PRO SL 16GB (2x8) DDR4 3600MHz CL16 Siyah RGB Ram
2. RAM = XPG 16GB (2x8GB) SPECTRIX D50 Beyaz RGB 4133MHz CL19 DDR4 Dual Kit Ram | ITOPYA
3. RAM bunu yeni gördüm = https://www.hepsiburada.com/adata-x...-ddr4-ram-ax4u413338g19j-dt60-p-HBV00000S1OYR

Sistemim.
i9 9900K işlemci.
Gigabyte Aorus 3060 Ti Master.
ASUS TUF Z390 PLUS GAMING.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alternatif olarak Crucial Ballistix veya Kingston HyperX Predator alabilirsiniz.

Corsair RGB Pro sl öneririm. B-die geliyorlar.

Nasıl yani biraz açabilir misiniz konuyu? Normal Corsair Vengeance'den ne gibi bir farkı var.

Gecikme değeri yüksek değil mi Corsair'e göre sizce? 3600 ile 4133 MHz arasında aman aman bir fark var mı? CL 16 ve 19 arasında ya da.
Alternatif olarak Crucial Ballistix veya Kingston HyperX Predator alabilirsiniz.

RGB olmasını istiyorum. Ve minimum 3600MHz olmasına dikkat ediyorum.

Nasıl yani biraz açabilir misiniz konuyu? Normal Corsair Vengeance'den ne gibi bir farkı var.

RAM'in içerisinde OC performasını etkileyen çipler var. Corsair'in içinde en iyi çiplerden birisi olan Samsung B-Die var. Normal Vengeance olanlardan farkı bu, biraz daha küçüklerdi sanırım bir de o var.

OC yapacaksanız kesinlikle onu tercih edin derim. Yapmayacaksanız size göre güzel duranı alabilirsiniz.

Ben OC ile uğraşmıyorum anakarttan normal modu Extreme moduna çekip giriyorum sadece RAM frekansını 3600 MHz çekiyorum bırakıyorum merak ettiğim konu 3600MHz CL16 mı tercih etmeliyim yoksa 4133MHz CL19 mu?
Birinin gecikmesi düşük diğerinin frekansı yüksek hangisi benim oyunumda daha etkili olur sistemi daha güzel optimize eder FPS mi değiştirir?
@Tolga Samet hocam yardımcı olur musunuz lütfen sizce ne tercih etmeliyim?

Son düzenleme:
4133MHz olan daha performanslı olur. OC işine hiç girişmeyecekseniz onu alabilirsiniz. CL değerleri oyunlarda pek bir performans farkı yaratmıyor.

4133MHz olan daha performanslı olur. OC işine hiç girişmeyecekseniz onu alabilirsiniz. CL değerleri oyunlarda pek bir performans farkı yaratmıyor.

185TL gibi bir fiyat farkı var sizce değer mi? Ortalama kaç FPS arttırır Warzone oynuyorum çoğunlukla.

Geri
Yukarı