i9 9900K ve GTX1070 Ti, aniden görüntü gidiyor ve fanlar en yüksek devirde çalışıyor

Kasaya enerji vermeden kasayı oynattım ve kasayı oynatınca sıvı soğutmanın borularından su sesine benzeyen sesler geliyordu.
Soğutucu modelim: Corsair Hydro Serisi H45.

Programı indirip açtım onda da aynı gösteriyor.

Adsız.png

Kasaya enerji vermeden kasayı oynattım ve kasayı oynatınca sıvı soğutmanın borularından su sesine benzeyen sesler geliyordu.
Soğutucu modelim: Corsair Hydro Serisi H45.

Programı indirip açtım onda da aynı gösteriyor.

Eki Görüntüle 537405
İzlediğim ve baktığım incelemelerde 70-80 arasında tam yükte sabit tutabilmiş. Sallladığınızda sıvı sesi geliyor olması normal. Kabarcık yapmış olabilir belki o yüzden radyatör kısmını tam dik konumda tersine sağına soluna çevirin. Kabarcık sesleri duyacaksınız muhtemelen endişe etmeyin. Birde böyle deneyelim. Ama herhangi bir değişen olmazsa sıvı soğutma ya yeterli gelmiyor ya da tam performansta çalışmıyor. 100 derece normal değil.

İzlediğim ve baktığım incelemelerde 70-80 arasında tam yükte sabit tutabilmiş. Sallladığınızda sıvı sesi geliyor olması normal. Kabarcık yapmış olabilir belki o yüzden radyatör kısmını tam dik konumda tersine sağına soluna çevirin. Kabarcık sesleri duyacaksınız muhtemelen endişe etmeyin. Bir de böyle deneyelim. Ama herhangi bir değişen olmazsa sıvı soğutma ya yeterli gelmiyor ya da tam performansta çalışmıyor. 100 derece normal değil.

Dediklerinizi yaptım yine aynı işlemci yüke girince aşırı ısınıyor. Kafam fena halde karıştı, sorunun neden yaptığını bir türlü çözemedim bugün ekran gidip gelme olayı olmadı. Ama bu olaylar hiç normal değil. Sıvı soğutma sistemini ve kasayı mı değiştirsem bilemedim boş yere de para harcamak istemiyorum.

Kasanızda gayet güzel hava akışı olan bir kasa gibi duruyor o yüzden her şeyi denediyseniz geriye düzgün bir virüs taramasından geçirmek kalıyor bilgisayarı windows'u orjinal kullandığınızı varsayıyorum. Virüs taramasından geçirip korsan olan her şeyden arındırmayı deneyin. Teknik olarak hemen hemen her şeye baktınız neredeyse bir de bunları deneyin olmadı eşten dostan bir soğutucu alıp denemek kalıyor arkadaşın da dediği gibi soğutucu tam performans veremiyor düzgün çalışmıyor olabilir.

Kasa havalandırması iyi , termal macun yenilendi, zararlı yazılımlardan temizleme (format öneririm.) ve sıvı soğutma pompasının düzgün çalışmadığı ihtimali kalıyor geriye bu 2 seçeneği incelemek lazım.

Kasayı ve sıvı soğutmayı değiştirmeye karar verdim. Full Tower kasaya geçiş yapacağım, Cougar Panzer Max ve Cougar Panzer Evo arasında kaldım.

Hocam 8+8 pin girişi varsa ikisini de takın. Tek 8 takınca evet çalışabilir ancak keyfi olarak koymuyorlar oraya o girişleri. Bir de işlemci 9900K.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı