Uyku modunda fanlar yüksek devirde çalışıyor

onrcmr

Hectopat
İyi akşamlar arkadaşlar, MSI H310M PRO VH anakartıma BIOS güncellemesi yaptım. Ondan önce var mıydı hatırlamıyorum, PC uyku moduna girince bu sorun oluyor ama en son yeni aldığım Lenovo Legion M500 mouse takınca yapmaya başladı. İşletim sistemi Windows 10 Pro. İşlemcim i5 9. nesil sorunu bulamadım, komik olacak ama mousedan şüpheleniyorum. RGB mouse:

20200214_193900.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Mousela bi alakası olduğunu sanmıyorum. BIOS güncellemesini eksik yapmış olabilirsiniz veya bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir. 2. İhtimal daha muhtemel. Kökten sorunu çözmek için hard format tavsiye ederim.

Mousela bi alakası olduğunu sanmıyorum. BIOS güncellemesini eksik yapmış olabilirsiniz veya bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir. 2. İhtimal daha muhtemel. Kökten sorunu çözmek için hard format tavsiye ederim.
sanmıyorum sistem daha yeni kuruldu virüs falan olması mümkün değil virüs programım da var ayrıca, bios güncellemesini de eksiksiz hatasız yaptım hatta biosu restlerim güncelleme yapmasaydım i5 9. nesil işlemci kullanamazdım mecburdum yani, sürekli çalışmıyor böyle 10 saniye falan yüksek devire geçip tekrar susuyor fanlar 10 dakika sonra tekrar yapıyor

Fanlar hızlı çalışmaya başlayınca bilgisayarı uyandırıp görev yöneticisinden disk ve işlemci kullanımı yüzdelerine bakın. Büyük ihtimal disk %100 gözükecek. Bu durumla daha önce bir kaç kez karşılaştım. Yazılım yönünden tek çözümü format olarak buldum. Baya bir uğraştırmışlığı vardır.
Bir ihtimal belki arka planda bir windows işlemi yapılıyor olabilir. Birkaç gün bekleyebilirsiniz. Bu işlem hard diskinizle alakalı olabilir. Hard disklerin kullandıkça kendini sisteminize adapte etmeye çalışacaktır.

Fanlar hızlı çalışmaya başlayınca bilgisayarı uyandırıp görev yöneticisinden disk ve işlemci kullanımı yüzdelerine bakın. Büyük ihtimal disk %100 gözükecek. Bu durumla daha önce bir kaç kez karşılaştım. Yazılım yönünden tek çözümü format olarak buldum. Baya bir uğraştırmışlığı vardır.
Bir ihtimal belki arka planda bir windows işlemi yapılıyor olabilir. Birkaç gün bekleyebilirsiniz. Bu işlem hard diskinizle alakalı olabilir. Hard disklerin kullandıkça kendini sisteminize adapte etmeye çalışacaktır.
teşekkür ederim ozaman bir süre daha izlemeye devam edeyim mouse dan sonra oldu olan saçma ama acaba cpu ya aşırı yük binmesi falan mi yaptı diye geldi aklıma

teşekkür ederim ozaman bir süre daha izlemeye devam edeyim mouse dan sonra oldu olan saçma ama acaba cpu ya aşırı yük binmesi falan mi yaptı diye geldi aklıma
Eski mouseunuz duruyor ise bir deneme yapabilirsiniz. Böylece sorunun mousetan olup olmadığına emin olabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı