i9 9900K ve MSI Z390 ACE sistem mavi ekran sorunu

PcKologX

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Daha fazla  
İnceleme şansı bulursanız çok sevinirim. UEFI format atıldı, sürücelerin tamamı güncel ve son BIOS kurulu. Herhangi bir hız aşırtma mevcut değil sadece XMP açık.
İşin ilginç tarafı sadece tarayıcıda gezerken mavi ekran veriyor. Yayın yapıyorum oyun oynuyorum hatta yayın yaparken video kayıt alıyorum onda da mavi ekran yemiyor. En çok "Chrome" kullanırken denk geldi.
Şimdiden teşekkür ederim. @Recep Baltaş

Minidump

Son düzenleyen: Moderatör:
Bellekler ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Chrome dışında başka bir tarayıcıda oluyor mu sorun?

Yani çok beklenmedik anda normal masaüstünde denk geliyor. Bazen hiç bir şey yapmazken sadece müzik dinlerken bile mavi ekran yediğimi gördüm. Bellekten olduğunu sanmıyorum çünkü oyunda da veya yayında da yapardı yazılımsal olabilir diye düşünüyorum.
Başka paylaşmam gereken bir dosya var mıdır ?

Son düzenleme:
Tekrar doğru şekilde upload edin.
Zaten doğru şekilde upload edili hocam ön izlemede sıkıntı var çünkü "rar" dosyası. Link çalışmakta hocam. Hatta emin olmak için "gizli sekme" de denedim hocam.
@Recep Baltaş
İndir tuşuna basınca indirme işlemi gerçekleşiyor yani anlatmaya çalıştığım bu idi. :)

Screenshot_2.png

@Mikail Fidan Hocam bakabilirseniz çok sevinirim ürünlerim inventus garantili.
@Mikail Fidan

Son düzenleme:
Daha önce 2 defa denediğim halde boş görünüyor, sanırım bir karışıklık olmuş🙂
BIOS sanırım V13 sürümünde ? Eğer öyle ise BIOS güncelle http://download.msi.com/bos_exe/mb/7B12v14.zip
Ses sürücünü ve kablolu sürücünü güncelle.
BIOS güncelledikten sonra BIOS'a girip optimize defaults yapıp kaydet ve çık. Logitech araçlarını kaldır veya güncel sürümü kullan.

BIOS sürümüm v14 idi. Zaten bu sorun v13'den sonra meydana geldi ve v13 de voltaj değerlerinde bir değişiklik vardı. Şuan v12'ye geri düşürdüm sorun yok gözüküyor. Böyle bir şey olması normal midir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı