i9 9900K ve RTX 2080 Ti Sistem Nasıldır?

• Konuyu başlatan Rozi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 1B

Rozi

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar, benim toplayacağım bir sistem olacak bu. Sizlere de danışayım dedim, sizce nasıl, eksikler neler ya da şunu şöyle yapsan daha iyi olur dediğiniz bir şey var mı? Oyun odaklı bir sistem geleceğe dönük olacak 15.000 TL bütçem var ekran kartımı almıştım zaten o duruyor. Genelde CSGO oynuyorum. Şu anki önceden almış olduğum ekran kartım MSI RTX 2080Ti Gaming X Trio.
  • Cooler Master Mastercase H500p Kasa
  • MSİ Z390 TOMAHAWK Anakart
  • Corsair 1000W +Gold sertifikalı Güç Kaynağı
  • Samsung 970 Evo Plus 500GB M.2 SSD
  • Corsair H150İ Pro 360MM Sıvı Soğutma
  • İntel İ9 9900K işlemci
  • HyperX Predator 16GB 3200 Mhz Ram
  • Cablemod Vertical pci-e bracket (Ekran kartını kasaya dik şekilde takmaya yarıyor)
  • Zowie Benq 240Hz 1Ms XL2546 Monitör
Sizce bu sisteme 1000w güç kaynağı yeterli mi? Ayrıca RAM hızı 3600 olsa daha mı iyi olurdu ya da çok fark etmez mi? Ekran kartını da kasaya dik şekilde monte etmek istiyorum arkadaşlar sizce mantıklı mı? Çünkü kart gerçekten çok ağır anakarta monte etmeye korkuyorum birazda :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi bir 850 Watt Psu yeter bence.
Sıvı soğutma yine Corsair olsun ama o kadar pahalı modele gerek yok.
Ram dual olmalı ve mümkünse anakartın sitesindeki uyum listesinde olursa işin garanti olur. Düşük ihtimal de olsa bellek uyumsuzluğu riskini sıfırar.
3200-3400 MHZ RAM yeter de artar bile.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı