RTX 2080 ve i9 9900k sistem toplama

EgeBese

Hectopat
Daha fazla  
Bu yaz Amerikaya gideceğim, bilgisayar toplamak istiyorum. En azindan ana parcalari.

Ekran karti ASUS ROG RTX 2080 OC dusunuyorum, islemci de workstation olarak kullanacagim icin i9 9900k dusunuyorum.

Bana 16GB DDR4 RAM yeterli olur, ama emin degilim. Acaba bir 8 daha alip 24 mu yapsam kararsizim.

C diski icin 256 ya da 512GB SSD dusunuyorum onun disinda 1 TB evde var, onu baglarim, bir tane de 2 TB normal HDD alirim.

Bilgisayar toplamada deneyimsiz oldugum icin buna uygun anakart ve guc kutusu bulamadim.

1200 Watt dusunuyorum da yeter mi bilemedim, 1500 cok mu fazla gelir?

Ekran alacağım Kendi sistemimi satip, 4K curve falan istiyorum da bilgisayarim o kadar eder mi bilemedim.

Valize kasa falan sokamam o yuzden, sadece parca alacagim, kasayi falan turkiyeden alacagim.

Onerilerinizi bekliyorum, bir de sogutma icin de yardimci olursaniz sevinirim.

Butce 3000 dolar civarinda belki biraz daha az o yuzden cok ust seyler koymayin, bir de fiyatlari Amazon Amerikaya gore bakrsaniz cok sevinirim.

Tesekkurler simdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM 16 GB olarak kalsın dual channel performansı alırsınız, 24 GB gereksiz olur bence. Yapabiliyorsanız 32 GB yapın.
Güç kaynağı 600-700w bile yeterken siz 1200w diyorsunuz aşırı fazla. Gold serfitikalı tam modüler 750w öneririm.

Anakart olarak bütçenize bağlı ne alacağınız bütçe söylerseniz tavsiyede bulunurum.

İ9 9900K ya iyi bir soğutucu almayı ihmal etmeyin. 9900K stock halde bile ısınan bir işlemci
İ9 9900K
Hydro G750W PSU
16GB DDR4 3200Mhz Corsair RAM Önerim 2 Adet 16 Alıp 32 Yapmak ve Ram slotlarını doldurmamak

1800 dolar yapıyor. Kalan para ile monitör alabilirsiniz.

Bence yazın Amerika'ya gideceksen ve workstation uğraşıyorsan İ9 9900K fiyatına Ryzen 9 3850X alırsın. 16 çekirdek bir işlemci. 32 iş parçacığına sahip.

Overclockla belki yetebilir 2080 bu 2080ti değilki.
Darboğazdan değil de önerdiğin işlemciden bahsediyoruz. 4C/8T bir işlemci.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı