i9 9900KS ve RTX 2080 Ti Sistem

Abi kimse önermemiş ama ben geçemeyeceğim sistemi daha canavar yapabileceğin şu 3'lü var,

Neden bilmiyorum ama AMD'ye bir türlü ısınamadım ve kullanasım gelmiyor açıkcası. Birde oyun oynarken CPU sıcaklığı kaç olması lazım yaklaşık?

İşlemci konusunda AMD araştırırsanız bence ısınacaksınız :) Ekran kartında bir şey diyemem ama işlemcide İntel'i cidden zor duruma düşürdüler.

Fiyat neden ucuz acaba AMD'de?
Genel olarak AMD daha ucuz. Eğer yayın odaklı topluyorsan AMD, oyun odaklı topluyorsan 9900KS tercih edebilirsin. Dediğim gibi ikisinin de birbirinden çok farkı yok. Intel'n avantajı yüksek OC potansiyeli ve işlemciye yüklenen oyunlarda PUBG, CSGO,LOL gibi daha yüksek performans vermesi. Zaten yayıncılara bakarsan hepsi kendi bilgisayarında Intel yayın bilgisayarında AMD kullanıyor.

Genel olarak AMD daha ucuz. Eğer yayın odaklı topluyorsan AMD, oyun odaklı topluyorsan 9900KS tercih edebilirsin. Dediğim gibi ikisinin de birbirinden çok farkı yok. Intel'n avantajı yüksek OC potansiyeli ve işlemciye yüklenen oyunlarda PUBG, CSGO,LOL gibi daha yüksek performans vermesi. Zaten yayıncılara bakarsan hepsi kendi bilgisayarında Intel yayın bilgisayarında AMD kullanıyor.

Açıklama böyle daha sağlıklı oldu hocam. Teşekkürler bilgilendirme için. Birde örneğin PUBG oynarken FPS 300 civarında geziniyor ultra ayarlarda fakat CPU sıcaklığı 72 falan oluyor normal midir acaba? Kaç olması gerekli?

Bir sorun yok gayet normal. Şuan 9900KS mi kullanıyorsun öneri mi istiyorsun?

Şuan 9900KS kullanıyorum herhangi bir sorunum yok ekran kartı ve işlemci olarak. Sadece sisteme göre düşük ve değiştirilmesi gereken bileşenler varsa onlar hakkında öneri istiyorum.

Son olarak oyun oynarken en fazla kaç derece olması gerekiyor acaba işlemcinin?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı