İade kargom satıcıya ulaşmadı

berkeurg

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Geçtiğimiz günlerde PttAVM üzerinden bir ayakkabı sipariş etmiştim. Ürünü PttAVM üzerinden (kendimce güvenli gördüğüm bir alışveriş sitesinden) sipariş ettiğim için de sorun yaşamayacağımı düşünüyordum. Ürün elime ulaştı vs. her şey güzel lakin bedeni ayağıma uymadı. Ben de herkes gibi iade talebinde bulundum ve geri dönecek paramı beklediyordum. İadeyi bugün takip ettiğimde ise ürünün satıcıya ulaşmadığını ve bunun sebebinin satıcının adreste bulunmadığını olduğunu gördüm. Satıcıya mail attım lakin henüz bir cevap ulaşmadı. Satıcı ürünü kargodan teslim almazsa ne olur ve paramı nasıl geri alabilirim?

Dosya Ekleri

• 20230218_130734.jpg
    20230218_130734.jpg
    12,6 KB · Görüntüleme: 30
  • 20230218_130654.jpg
    20230218_130654.jpg
    131,3 KB · Görüntüleme: 27
Merhaba. Geçtiğimiz günlerde PttAVM üzerinden bir ayakkabı sipariş etmiştim. Ürünü PttAVM üzerinden (kendimce güvenli gördüğüm bir alışveriş sitesinden) sipariş ettiğim için de sorun yaşamayacağımı düşünüyordum. Ürün elime ulaştı vs. her şey güzel lakin bedeni ayağıma uymadı. Ben de herkes gibi iade talebinde bulundum ve geri dönecek paramı beklediyordum. İadeyi bugün takip ettiğimde ise ürünün satıcıya ulaşmadığını ve bunun sebebinin satıcının adreste bulunmadığını olduğunu gördüm. Satıcıya mail attım lakin henüz bir cevap ulaşmadı. Satıcı ürünü kargodan teslim almazsa ne olur ve paramı nasıl geri alabilirim?
Teslim almazsa şubede biraz bekler geri gelir. Haber kağıdı dedikleri şeyde şubeden alabileceğini bildiriyor. PTTAvm ile iletişime geçin.

iletişime geçeceğim lakin yine de ürün gelirse iade işlemini nasıl yapabilirim? Tüketici Hakem Heyetine başvurmam sorunu çözer mi?
Siz biraz bekleyin. Pazartesi veya Salı 'ya kadar. Eğer hala teslim alınmaz ise iletişime geçin. Onlar gerekli işlemleri yapacaktır. Ürün geri gelirse merak etmeyin. Tekrar iletişime geçip ürünü satıcı teslim almadığı için geri geldi dersiniz. Onlar satıcıya ulaşıp sizin tekrar kargoyu talep oluşturup iade olarak göndermenizi isterler.

Yeni konular

Geri
Yukarı