iAtkos ML Hard Disk üzerinden boot olmuyor

alecan81

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Selamlar YouTube'daki videonuzu izledim. Öncelikle bahsetmek istediğim 1-2 konu var. Videoda orijinal mountain lion indirip boot edin demişsiniz. Ben mac kullanıyorum arkadaşımın pc sine de os kurmak istiyoruz önce orijinal mountain lion 10.8.3 ile denedik bir sonuc alamadık. Gerek TransMac gerek OSX Lion Disk Maker programları işe yaramadı. Sonra iAtkos ml3u indirdik o işe yaradı. Fakat hard diskin kurulumunu tamamladıktan sonra ayarları yapmak için artık hard disk üzerinden başlatacağım işletim sistemini fakat aşağıdaki ekranla karşılaşıyorum.

cpus=1 -v -f busratio=20 ve bunun gibi 10larca parametre denedim ama bu ekranı hala geçebilmiş değilim. Aşağıdaki yuvarlak yüklenme simgesi 2 tur döndükten sonra hep aynı şekilde donuyor. Yardımcı olabilir misiniz? Bilgisayarın donanımı hakkında pek bir bilgiye sahip değilim sadece elimde bunlar var bu arada. Teşekkürler.

donma.jpg

63771468.png

28554084.png

Arkadaşlar lütfen herkes ayrı konu açsın ve herkes konusunda alecan81 gibi sistem özelliklerini belirtsin.

alecan81, abisi kurulumda ekran kartı sürücünü seçmemişsin anladığım kadarıyla. Beyaz ekranda takılmalar genelde ekran kartı sürücüsünden kaynaklıdır.

Benim biosum Recep Baltaş'ın hackintosh videosundaki biosla aynı -v yi nereye yazacağımı bilmiyorum. Bu arasa cpus=1 yazdığım yere -v de denedim fakat yemedi. İntel onboard 4000 ekran kartı var üzerinde seçtim yüzlerce kez değişik kombinasyonları deneyerek kurdum ama gene de sonuc alamadım. Haklısınız fotoğraf koyacağım en kısa zamanda.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı