İAtkos Ml2 Kurulumu Sorunum

• Konuyu başlatan Pekcan Mecit
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 2B
Merhaba;

Öncelikle bilgisayarın sahibinin kendim olduğunu belirtmek isterim. Virtualbox vb. kullanmıyoruz. Şuan Windows 7 Ultimate 64 bit sistemine sahibim. Uygun adımlar eşliğinde bilgisayara sıfırdan Mac OS X kurmaya çalışıyoruz ancak boot esnasında sorunla karşılaşıyoruz. Boot parametrelerini yazıp başlattığımızda, yazdığımız parametrelere göre değişkenlik gösteren bir süre sonrasında ekran birden siyah oluyor ve bilgisayar reset atıyor. Yukarıda söylediğiniz parametre kombinasyonlarını da denememize rağmen bu problemi aşamadık. Gerçekten Mac OS kullanmak ve tüm bilgi birikimimi bu sistemde harcayıp kendimi geliştirmek istiyorum. Muhakkak bir çözümü olmalı. Havada asılı kalan sorularım mevcut.

Virtualization Technology destekleyen işlemcilerde kurulumdan önce BIOS ayarlarından bu seçeneği aktif etmeleri gerektiği söyleniyor.
Youtube

Linkteki rehberde Recep Baltaş'ın anlattıklarına göre çok önemli olmadığı bahsediliyor. Yani aktif olduğunda (VT'nin tam olarak ne olduğu konusunda yaptığım araştırmalar sonucunda) daha iyi performans alınabileceği ancak olmadığında da bunun Mac OS kurmak için bir engel oluşturmayacağı gibi bir anlam çıkardım.
Kısaca işlemcim eski olmasına rağmen bu mümkün.Eğer dediğimin aksini çıkaracak bir durum yoksa sizce neden böyle bir problemle karşılaşıyorum? Bir yandan da minimum Core 2 Duo veya daha yüksek model işlemcilerde yapılabileceği söyleniyor. Bu kısma açıklık kazandırırsak problemin çözümü için küçük adımlar atılmış olur. İşlemciyi bir yana bırakırsak anakarttaki hangi faktörler kuruluma etki etmektedir? Uyumsuzluktan kasıt tam olarak nedir?

Benimkinden daha düşük seviyede konfigürasyona sahip bilgisayarlar bile Mac OS kurabilirken benim boot esnasında reset problemiyle karşılaşmam sadece donanımsal mıdır?
:)

Kod:
 boot: -v cpus=1 busratio=13 GraphicsEnabler=No npci=0x2000
Kod:
 boot: -v cpus=1 busratio=14 UseKernelCache=Yes PCIRootUID=1
Kod:
 boot: "mach_kernel"-v GraphicsEnabler=No
Bu parametrelerden biri açar eğer açmazsa anakartın uyumsuzluğu olabilir..

Talatimac bey bu kodları nasıl giricez bilgisayar açılırken ekranda hiç bir şey yokken klavye'den bu kodlarımı yazıcaz.

ML2 ile uğraşmayın. Buna bakın: https://www.technopat.net/forum/mac-os-x/29739-mac-os-x-mountain-lion-10-8-5-usb-imaji.html

Talatimac bey bu kodları nasıl giricez bilgisayar açılırken ekranda hiç bir şey yokken klavye'den bu kodlarımı yazıcaz.

Kardeşim bi ton video çektik, bir tanesini bile zahmet edip izlesen ya da rehberi okusan bunu sormana gerek kalmayacak ve çabucak ilerleyeceksin. hackintosh yapacaksın daha kod aşamasındasın...

http://k1309.hizliresim.com/1f/l/stdn3.jpg

Şuan çeşitli sebeplerden Mountain Lion 10.8.5'i deneme imkanım bulunmamakta. Komutları yazıp başlattıktan sonra bilgisayar resetlenmeden önce resimde göreceğiniz gibi aşağıdaki
hata satırları farkettim. Bu problemin kaynağı için bir ipucu olabilir mi?

[ERROR] UUID='0123456789ABCDEF' syntax error
ACPI tablo not found: DST.aml
ACPI tablo not found: SST.aml

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı