iAtkos ML2 Vmware Kurulum Problemi

• Konuyu başlatan yyy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 3B

yyy

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, forumunuza youtube'daki iatkos ml2 kurulum videosu vasıtasıyla ulaştım. İlk önce video inceleme için teşekkürlerimi sunarım. Emek harcanmış. Videoları izleyecek bilgisayarıma iatkos ml2 sürümü kurmaya karar verdim. Fakat .dmg dosyasını yazdırabilmek için ilk önce sanal mac kurmam gerekiyormuş. Problem bu noktada başlıyor. Virtualbox ile sanal mac kurmak istediğimde işlemcim sanallaştırma desteklemediği için kurulum yapamadım. Daha önceleri vmware ile xp, server vs sistemler kurduğum için bu işlemi vmwarede denemeye başladım. Vmware için mac os x eklentisi ve sanallaştırıcı desteği istemeyi iptal eden eklentiler ile kuruluma geçtim. Vmware .dmg dosyasını tanımadığı içinde ultraiso ile .dmg dosyasını .iso'ya çevirdim. Boot etme ekranında sürekli olarak "can' find" hatası ile karşılaştım. -v komutu ile hatanın ne olduğunu öğrenmek istediğimde

Loading Darwin 10.8
Loading kernel cace /System/Library/Caches/com.apple.kext.caches/Startup/kenelcache
Read HFS+ file: [hd(0.)]/System/Library/Caches/com.apple.kext.caches/Startup/kernelcahce] 4096 byes.
Can’t find
Press a key to continue ….

hatası aldım.

İnternette biraz araştırma yaptım birkaç çözüm buldum, denedim fakat problemim çözülmedi. Bu sorunu nasıl aşalbilirim? Veya virtualbox'da sanallaştırma özelliğini bypass eden bir ektenti var mı?

Çok teşekkürler.

Makinenin özellikleri önemli hata kodundan çok..

Afedersiniz ilk mesajda belirticektim fakat dalgınlığıma gelmiş. Laptop kullanıyorum. Sony Vaio FW41 ET modeli. Direk olarak kurulum yapınca sorunsuz oluyor sanırım youtube'da baktığım videolara göre.
Özellikler:
Intel® Core™ 2 Duo İşlemci T6400
4 GB DDR2 RAM
500 GB HDD
ATI Mobility Radeon™ HD 4650

Sony : VGN-FW41ET/H için teknik özellikler | VGN-FW41ET/H teknik özellikleri

2 gündür uğraşıyorum iatkos kurabilmek için umarım kurabilirim =)

Niresh 10.8.2 dene.. İatkos her makinede doğru sonuç vermiyor... Hiçbir iatkos sürümünü HP laptobuma kuramadım Snow leopard sürümünde, Hazard ile kolayca kurulum yapmıştım ve Lion'a bile yükseltmiştim..

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı