iAtkos ml2'yi VirtualBox Olmadan USB'ye Yazmak

Benim bulduğum bir yöntem var windows üzerinden iatkos sürümlerini usb ye yazdırabilmek için. Bunun öncelikle 2 adet USB belleğe ihtiyacımız olucak. Birincisi transmac ile yazılan iatkos sürümünün olduğu USB. Diğerine de clover bootloader ı atıcaz. BootDiskUtility

www.mediafire.com: BootDiskUtility

Öncelikle bu yazılımı indirip rar dan çıkardıktan sonra yönetici olarak çalıştırıyoruz.

ilk olarak böyle bir ekran gelecek. Buradan USB belleğimizi seçiyoruz. Bu nokta önemli, zira başka bir diski silmek istemezsiniz.

Ardından sol üst köşedeki options menüsünden configuration a tıklıyoruz. Burada Multi Partitioning bölümü altındaki boot partition size (MB) sekmesini seçiyoruz aksi takdirde boot etmiyor.

Son olarak ok dedikten sonra USB diskinizi seçip format disk demeniz yeterli. Bu işlem Diskinizi biçimlendirip içerisine clover bootloader ı atacaktır. Arık bu diskten clover bootloader'ı çalıştırarak diğer diskinizdeki iatkos u boot edebilirsiniz. Sistem açılırken hiç bir tuşa basmazsanız direk olarak Clover 64 bit çalışacaktır. Eğer 3 e basarsanız Clover 32 Bit çalışır.

Umarım bir faydası olur.

Önemli Not: Burada benim karşılaştığım bir sorun var. iatkos boot ettikten sonra elma logosu geliyor. Sonrasında düz renk bir ekranla karşılaşıyorum ve yarım saat beklememe rağmen devam edemedim. Bununla bir ilgisi var mıdı bilmiyorum ama DVD sürücüm çalışmadığı ve bir MAC bulamadığım için henüz ben de USB den iatkos kurulumu yapamadım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı