IBAN üzerinden suç duyurusu yapılır mı?

Bende adama 1000 TL yollayacağım ancak o kişide üniversite 2'ye gidiyormuş sicilini böyle bir şeyle kirletmez herhalde.

Yine yaşanmış olay 2013 senesinde kredi kartı bilgilerim çalınarak harcama yapıldı yine karakola gittim. Çocuk reşit değildi 18 yaş altı. Beni uğrattığı zararı, çatır çatır aldım. Kendisi de suça sürüklenen çocuk sıfaıyla yargılandı banka da kamu davası açmış olabilir bir leke olarak kaldı en azından 5 yıl.

Havale/EFT aciklamasina parayi ne icin gonderdiginiz yazin. "x sitesi y urunu alimi icin" gibi.
Bu bilgi için teşekkürler

Karakola gidince iş farklı işliyor sanırım. Ben de gittim birkaç defa sonuç alamadım. Bir daha yaşarsanız savcılığa gitmenizi tavsiye ederim.

2 sene sonra gelse ne gelmese ne buhar olmuş para. Geçmiş olsun.

Yine yaşanmış olay 2013 senesinde kredi kartı bilgilerim çalınarak harcama yapıldı yine karakola gittim. Çocuk reşit değildi 18 yaş altı. Beni uğrattığı zararı, çatır çatır aldım. Kendisi de suça sürüklenen çocuk sıfaıyla yargılandı banka da kamu davası açmış olabilir bir leke olarak kaldı en azından 5 yıl.

Bir sorun olursa karakola mı gidiyim yoksa savcılığa mı?

Havale/EFT aciklamasina parayi ne icin gonderdiginiz yazin. "X sitesi y urunu alimi icin" gibi.

Sahibinden üzerinden konuşuyorduk sonrasında WhatsApp'a geçtik x sitesinde x yerine sahibinden mi yazmalıyım?

Bu bilgi için teşekkürler.

Bir sorun olursa karakola mı gidiyim yoksa savcılığa mı?

Sahibinden üzerinden konuşuyorduk sonrasında WhatsApp'a geçtik X sitesinde X yerine sahibinden mi yazmalıyım?

Aynı kapı, ikiside aynı yere çıkıyor. Ama direk savcılığa gitmek süreci hızlandırabilir. Derli toplu bir dilekçeyle işleme aldırarak sisteme sokabilirsin.

Hocam geçmiş olsun kart bilgileriniz nasıl çalındı onu öğrenebildiniz mi merak ettim başımıza gelmesin sonra tekrardan geçmiş olsun.

Böyle bir durumda abinizin şikayet etmesi gerekiyor bildiğim kadarıyla.
Birde Whatsapptaki yazışmalarıda abisinin telefonundan yaparsa daha sağlıklı olur.

Hocam geçmiş olsun kart bilgileriniz nasıl çalındı onu öğrenebildiniz mi merak ettim başımıza gelmesin sonra tekrardan geçmiş olsun.

Bir de WhatsApp'taki yazışmaları da abisinin telefonundan yaparsa daha sağlıklı olur.

Bayağı eski bir olay büyük ihtimal keylogger Romanya, Rusya gibi ülkelerde bu şekilde geçinen şehirler var. Ve forumlarda satılıyor bu çocuğada oyunun chat sayfaından vermişler hesapta. Bilgiler doğruluğu muamma.

Bayağı eski bir olay büyük ihtimal keylogger Romanya, Rusya gibi ülkelerde bu şekilde geçinen şehirler var. Ve forumlarda satılıyor bu çocuğada oyunun chat sayfaından vermişler hesapta. Bilgiler doğruluğu muamma.
Hocam çokta meşgul etmeyeyim sizi fakat merakımdan çocuk ile görüşebilmişmiydiniz yani yaptığı şeyin farkındamıydı çocuk onu merak ettim.

Geri
Yukarı