İBB ikinci fiberi çekiyor

ErenTMZ

Hectopat
Yer
iştanbul
Daha fazla  
Merhaba, evimde Türk Telekom'un FTTH (eve kadar fiber) altyapısına sahibim.
Bugün bina önünde kazım vardı, ne olduğunu sorduğumda bu belediyenin çektiği fiber hat dediler,
Burada fiber var zaten dedim, bu belediyenin kendisine ait, bu hattı kiralıyorlar dedi.
Peki bu altyapı benim işime yarar mı?
GigaFiber olabilir mi?
(Kablolar yaklaşık 5cm çapında, turuncu kablolar. Tabela da Turkcell Superonline ve İBB yaziyordu. )

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, evimde Türk Telekom'un FTTH (eve kadar fiber) altyapısına sahibim.
Bugün bina önünde kazım vardı, ne olduğunu sorduğumda bu belediyenin çektiği fiber hat dediler,
Burada fiber var zaten dedim, bu belediyenin kendisine ait, bu hattı kiralıyorlar dedi.
Peki bu altyapı benim işime yarar mı?
GigaFiber olabilir mi?
(Kablolar yaklaşık 5cm çapında, turuncu kablolar. Tabela da Turkcell Superonline ve İBB yaziyordu. )
Büyük ihtimalle işinize yaramaz diye düşünüyorum, çünkü tamamen belediyeye ait olur. Ve istanbul avrupa yakasında oturup daha fiberi geçtim vdsl bile olmayan bi yerde oturan ben konuyu ağlayarak izliyorum...

Hiçbir işinize yaramaz! İBB o hattı kendi kullanıyor. Ayrıca bütün fiber kablolar turuncu...

Bunu ben yazsam silinirdi sanırım. Peki şu linktekilerin hepsi niye turuncu değil, güneşte çok mu kalmışlar?
TurkNet'in döşedikleri siyah renktir mesela. Telekom iç tesisatta beyaz renk kullanabiliyor. Renge göre kablo seçemeyiz maalesef.
tnet.png

Yeni konular

Geri
Yukarı