IBM SPSS 29 Windows 11 Home PC lisans yok hatası

teknoakademik

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, ben IBM spss istatistik kullanıyorum ancak daha önce satın aldığım öğrenci sürümünü iade etmek zorunda kalmıştım. Sebebi de Windows 11 Home yüklü yeni PC'me indirdiğim programın ilk kurulumda key girerek IBM'den tescil etme aşamasında key girmeme fırsat kalmadan lisance not valid diye bir haya vermesi ve ilgili bayi teknik personelinin uzaktan bağlanarak kontrolüne rağmen bir türlü çözülemeyince satın aldığım ürünü iade etmek zorunda kalmıştım. Daha sonra problem ile ilgili çözüm olabilecek bir öneri okudum o da makinenın bölge ayarlarını ABD İngilizce olacak şekilde değiştirip IBM sitesinde login alarak yüklediğim demo sürümü başarı ile makinema kurmuş ve bir ay boyunca kullanabilmiştim. Ancak daha sonra bu sefer sorunun kaynağını bildiğim varsayımı ike tekrar öğrenci sürümü satın alarak sistemime yükledim. Fakat gene ilk baştki problemi yaşadım gene çok ilgili bir teknik servis bağlandı makineme ama çözemedik. Bana makinen ile ilgili olabilir dedi. Fakat anlayamıyorum, sahip olduğum PC yepyeni ASUS zenbook OLED bir laptop, Windows 11 Home yüklü, ara sıra reset atmak dışında bir sorunu yok, (o da ayrı dert, aldığım yerin servisine bırakmaya vaktim yok makineyi kullandığımdan) ve Full sürüm demo versiyonunu başarı ile yükledim ve kullandım. Bu konuda çözümü bilen bir arkadaş şansıma mevcut mudur acaba? IBM Support bayilerin satışlarına destek vermiyor soru bile soramıyoruz. Öğrencilere satılan paketleri ise sadece bayilerden temin edebiliyoruz. Ve bayilerden teknik yardım alınabiliyor ama IBM Support kadar yetkinler mi bilmiyorum.

Merhaba, ben IBM spss istatistik kullanıyorum ancak daha önce satın aldığım öğrenci sürümünü iade etmek zorunda kalmıştım. Sebebi de Windows 11 Home yüklü yeni PC'me indirdiğim programın ilk kurulumda key girerek IBM'den tescil etme aşamasında key girmeme fırsat kalmadan lisance not valid diye bir haya vermesi ve ilgili bayi teknik personelinin uzaktan bağlanarak kontrolüne rağmen bir türlü çözülemeyince satın aldığım ürünü iade etmek zorunda kalmıştım. Daha sonra problem ile ilgili çözüm olabilecek bir öneri okudum o da makinenın bölge ayarlarını ABD İngilizce olacak şekilde değiştirip IBM sitesinde login alarak yüklediğim demo sürümü başarı ile makinema kurmuş ve bir ay boyunca kullanabilmiştim. Ancak daha sonra bu sefer sorunun kaynağını bildiğim varsayımı ike tekrar öğrenci sürümü satın alarak sistemime yükledim. Fakat gene ilk baştki problemi yaşadım gene çok ilgili bir teknik servis bağlandı makineme ama çözemedik. Bana makinen ile ilgili olabilir dedi. Fakat anlayamıyorum, sahip olduğum PC yepyeni ASUS zenbook OLED bir laptop, Windows 11 Home yüklü, ara sıra reset atmak dışında bir sorunu yok, (o da ayrı dert, aldığım yerin servisine bırakmaya vaktim yok makineyi kullandığımdan) ve Full sürüm demo versiyonunu başarı ile yükledim ve kullandım. Bu konuda çözümü bilen bir arkadaş şansıma mevcut mudur acaba? IBM Support bayilerin satışlarına destek vermiyor soru bile soramıyoruz. Öğrencilere satılan paketleri ise sadece bayilerden temin edebiliyoruz. Ve bayilerden teknik yardım alınabiliyor ama IBM Support kadar yetkinler mi bilmiyorum.
Konuyu çözdüm, makinemi win 11 proya yükselttim ve dil ayarını ve bölge ayarlarını abd yapınca spss istatistik lisanslama işlemini başarıyla gerçekleştirdi ve program başarı ile yüklendi. Çok spesifik bir durum olarak benim gibi windows 11 home single türkçe yüklü ise mutlaka windowsunuzı uygun bir sürüme geçirmeniz gerekiyor. Eğer win home single ise rapor edilmiş bir problem yok.

Konuyu çözdüm, makinemi win 11 proya yükselttim ve dil ayarını ve bölge ayarlarını abd yapınca spss istatistik lisanslama işlemini başarıyla gerçekleştirdi ve program başarı ile yüklendi. Çok spesifik bir durum olarak benim gibi windows 11 home single türkçe yüklü ise mutlaka windowsunuzı uygun bir sürüme geçirmeniz gerekiyor. Eğer win home single ise rapor edilmiş bir problem yok.
Windows home single english ise rapor edilmiş bir problem yok, yani o durumda sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Son düzenleme:
Merhaba, ben IBM spss istatistik kullanıyorum ancak daha önce satın aldığım öğrenci sürümünü iade etmek zorunda kalmıştım. Sebebi de Windows 11 Home yüklü yeni PC'me indirdiğim programın ilk kurulumda key girerek IBM'den tescil etme aşamasında key girmeme fırsat kalmadan lisance not valid diye bir haya vermesi ve ilgili bayi teknik personelinin uzaktan bağlanarak kontrolüne rağmen bir türlü çözülemeyince satın aldığım ürünü iade etmek zorunda kalmıştım. Daha sonra problem ile ilgili çözüm olabilecek bir öneri okudum o da makinenın bölge ayarlarını ABD İngilizce olacak şekilde değiştirip IBM sitesinde login alarak yüklediğim demo sürümü başarı ile makinema kurmuş ve bir ay boyunca kullanabilmiştim. Ancak daha sonra bu sefer sorunun kaynağını bildiğim varsayımı ike tekrar öğrenci sürümü satın alarak sistemime yükledim. Fakat gene ilk baştki problemi yaşadım gene çok ilgili bir teknik servis bağlandı makineme ama çözemedik. Bana makinen ile ilgili olabilir dedi. Fakat anlayamıyorum, sahip olduğum PC yepyeni ASUS Zenbook OLED bir laptop, Windows 11 Home yüklü, ara sıra reset atmak dışında bir sorunu yok, (o da ayrı dert, aldığım yerin servisine bırakmaya vaktim yok makineyi kullandığımdan) ve Full sürüm demo versiyonunu başarı ile yükledim ve kullandım. Bu konuda çözümü bilen bir arkadaş şansıma mevcut mudur acaba? IBM Support bayilerin satışlarına destek vermiyor soru bile soramıyoruz. Öğrencilere satılan paketleri ise sadece bayilerden temin edebiliyoruz. Ve bayilerden teknik yardım alınabiliyor ama IBM Support kadar yetkinler mi bilmiyorum.

Konuyu çözdüm, makinemi Windows 11 Pro'ya yükselttim ve dil ayarını ve bölge ayarlarını ABD yapınca spss istatistik lisanslama işlemini başarıyla gerçekleştirdi ve program başarı ile yüklendi. Çok spesifik bir durum olarak benim gibi Windows 11 Home Single Türkçe yüklü ise mutlaka windowsunuzı uygun bir sürüme geçirmeniz gerekiyor. Eğer Win Home Single ise rapor edilmiş bir problem yok.

Windows Home Single English ise rapor edilmiş bir problem yok, yani o durumda sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Merhaba istatistik öğrencisi misiniz?

Geri
Yukarı