İç tesisatta sorun olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Xeytan

Hectopat
Yer
Cheyenne
Selam,
Birkaç haftadır internetimde sürekli kopmalar meydana geliyor.
BTK üzerinden dahi şikayet açtım ama konu hala çözümlenebilmiş değil.
Türk Telekom müşteri hizmetlerinin rezilliklerini saymıyorum bile.
İç tesisatta sorun olup olmadığını nasıl anlayabilirim?
Hat değerlerinden anlaşılabilir mi?
DSL bağlantı hataları alıyorum, 1 gün hiç gitmiyor internet, sonra kopmalar meydana gelmeye başlıyor 1-2 gün sonra, tekrar düzeliyor, yine kopmalar başlıyor.
Prizde de sorun olabilir mi? Yeni kablo alıp denedim ama yine kopmalar oluyor.
Türk Telekom denen illet firmadan artık umudumu kestim.

kopma.PNG

tech.PNG

Selam,
Birkaç haftadır internetimde sürekli kopmalar meydana geliyor.
BTK üzerinden dahi şikayet açtım ama konu hala çözümlenebilmiş değil.
Türk Telekom müşteri hizmetlerinin rezilliklerini saymıyorum bile.
İç tesisatta sorun olup olmadığını nasıl anlayabilirim?
Hat değerlerinden anlaşılabilir mi?
DSL bağlantı hataları alıyorum, 1 gün hiç gitmiyor internet, sonra kopmalar meydana gelmeye başlıyor 1-2 gün sonra, tekrar düzeliyor, yine kopmalar başlıyor.
Prizde de sorun olabilir mi? Yeni kablo alıp denedim ama yine kopmalar oluyor.
Türk Telekom denen illet firmadan artık umudumu kestim.

Eki Görüntüle 1513218

Eki Görüntüle 1513219
Hat zayıflama dB'leri çok yüksek, elektrikçi çağırıp kontrol ettirebilirsin iç hat telefon kablolarını.

Sorun iç tesisatta mı? O anlaşılıyor mu?
Hayır, anlaşılmadığı için önce ev içi tesisatını, sonra evinde apartmandan aşağı kutuya giden tesisatı kontrol edecek.

Eğer bina +25 yıllıksa kablolar işçilik, kalite veya başka sebeplerden kötü durumda olabilir.

Elektrikçiye ne söylemem gerekiyor? İlk defa böyle bir şey yaşıyorum.
"Ev telefonundaki internette sanırım iç tesisatla ilgili bir problemimiz var, gelip kontrol eder misiniz?" o da ücret karşılığında bunu yapacak tabi.

Belki sadece bir bağlantı noktasında kötü bir kablo birleşimi vardır onu düzeltir, o sırada internet arızası yaşayabilirsin - TT'den kontrole gelmeleri gerekebilir. Bu yüzden dayanabilirsen Pazartesiye planla.

Olabilecek en can sıkıcı şey, tüm tesisatın tekrar döşenmesi ihtiyacı, bakır kablo m fiyatlarına bakman gerekir.

"Ev telefonundaki internette sanırım iç tesisatla ilgili bir problemimiz var, gelip kontrol eder misiniz?" o da ücret karşılığında bunu yapacak tabii.

Belki sadece bir bağlantı noktasında kötü bir kablo birleşimi vardır onu düzeltir, o sırada internet arızası yaşayabilirsin - TT'den kontrole gelmeleri gerekebilir. Bu yüzden dayanabilirsen pazartesiye planla.

Olabilecek en can sıkıcı şey, tüm tesisatın tekrar döşenmesi ihtiyacı, bakır kablo m fiyatlarına bakman gerekir.

Tamamdır, çok teşekkür ederim, gelişme olursa buraya yazarım.

Belki sadece bir bağlantı noktasında kötü bir kablo birleşimi vardır onu düzeltir, o sırada internet arızası yaşayabilirsin - TT'den kontrole gelmeleri gerekebilir. Bu yüzden dayanabilirsen pazartesiye planla.

Bir şey soracağım, Türk Telekom saha elemanı geldiğinde eve bana apartman girişinde sinyal 70 ama eve geldiğimde 50 oluyor demişti, bu ne demek oluyor?
Bir de elektrikçi yerine Türk Telekom elit hizmetini çağırsam daha iyi olur mu?

@Mert Can Urcan.
sss.PNG

Son düzenleme:
Tamamdır, çok teşekkür ederim, gelişme olursa buraya yazarım.

Bir şey soracağım, Türk Telekom saha elemanı geldiğinde eve bana apartman girişinde sinyal 70 ama eve geldiğimde 50 oluyor demişti, bu ne demek oluyor?
Bir de elektrikçi yerine Türk Telekom elit hizmetini çağırsam daha iyi olur mu?

@Mert Can Urcan.Eki Görüntüle 1513451

O "Elit" hizmetin çoğu cips paketindeki gibi "size de çıkabilir" hissiyatını üzerimden atmış değilim, elektrikçi çağırıp apartman ana kutusu - ev iç bağlantısı kontrolü daha düzgün olur bence.

İç tesisat desteği 40TL, ne yapacak 40TL'ye, kabloyu kontrol edip "ivit piriblim vir" diyecek ve gidecek çözecek mi? Çözmek için ne kadar % üstüne koyup alacak... gibi deli sorular.

Ankastre kutunuza 70Mbps internet geliyor ama sizin dairenize 50Mbps geliyor ise daireye gelen kabloda sorun var demektir.

Teşekkürler.

O "elit" hizmetin çoğu cips paketindeki gibi "size de çıkabilir" hissiyatını üzerimden atmış değilim, elektrikçi çağırıp apartman ana kutusu - ev iç bağlantısı kontrolü daha düzgün olur bence.

İç tesisat desteği 40TL, ne yapacak 40TL'ye, kabloyu kontrol edip "ivit piriblim vir" diyecek ve gidecek çözecek mi? Çözmek için ne kadar % üstüne koyup alacak... Gibi deli sorular.

Bakalım hocam, yarın öğleden sonra gelecekler, dün müşteri hizmetlerini aradığımda sordum, iç tesisat konusunda destek sağlıyorlar mı diye, evet dedi, modemi de değiştirmeyi düşünüyorum, yanlarında getirirseler.

Sözde 12.09.2022 tarihi yani bugün geleceklerdi, 15.09.2022 tarihine ertelediler.

@Mert Can Urcan.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı