Icardi, Angelino, Paredes ve Bakambu Galatasaray'da!

En büyük sıkıntı ligde kadrodaki 3. türkün kim olacağı. Umarız kural esnetilir.
Çok kasmaya gerek yok alternatif bol, atıyorum bir maç Muslera yedeğe geçer, bir maç Kazımcan oynar, bir maç Berkan oynar, bir maç Emin Bayram veya Kaan oynar, bir maç Barış Alper oynar, bir maç Yunus veya Yusuf oynar. Yani hepsini tek bir maç denesen 10 maçta bir döngü yaparsın bu da eldeki yıldızların bu kural yüzünden sadece 3-4 maç kaçırması anlamına geliyor o da sadece birinin yani o hafta hangisi yedek kalırsa, sonuç olarak çok da problem değil zaten lig için kadromuz takviyesiz bile fazlasıyla yeterli mühim olan Avrupa ve aldıklarımızın hepsi de orda oynacak ama bu kural kesin kalkmalı.

Tüm hepsiyle ilgili değerlendirmemi yapayım.

Cedric Bakambu öncelike güzel hamle olur. UCL Play-Off'lara kadar Icardi yerine oynatırım. Mauro bu aşamalarda Allah korusun sakatlık riski olmaz. Türkiye'de 2015'li yıllarda Bursaspor'dayken sevdiğim biriydi.

Leandro Paredes işi çok uzadı artık. Avrupa takımlarının teklifini bekliyor ancak Galatasaray'ın bekleyecek çok vakti kalmadı şurada kadroların UEFA'ya teslim edilmesine 5 gün kaldı galiba. Paredes'ten ziyade ben Fred isterim. Daha tempolu, B2B oynayabilen bir futbolcu. Eğer Paredes-Torreira tandemi olursa skorer 10'a ihtiyaç var. Bu konuda ben Dusan Tadic isterim.

Angelino için hücum yönü çok iyi bir bek bana kalırsa. Açtığı ortalar mesela buna örnek gösterilebilir fakat defans konusunda çok ciddi problemleri var. Tüm bunları Hastalık Bu Futbol adlı kanal mükemmel anlatıyor, bu kısım ve alttaki Paredes x Angelino denkleminde de o videodan alıntılar yaptım. Güzel içerik, ellerine sağlık.

Paredes'in artısı ise Angelino'nun savunma zaaflarında ortaya çıkıyor. Angelino'nun defans zaaflarında Sacha Boey büyük ihtimalle geride tutulacak, fakat Paredes gelirse Boey'de ileriye doğru fırlar. Ama çok bekletiyor bizi Paredes, gelse sevinirim ama benim tercihim Fred olur B2B bir orta saha Avrupa için gerekli. Ve mümkünse 4-3-3 çift 8'li sisteme dönmemiz lazım.

Hepsinin transferinin başarılı bir şekilde olması ve Galatasaray'ı ligde ve Avrupa'da başarılı olması dileğiyle, inşallah.

Tüm hepsiyle ilgili değerlendirmemi yapayım.

Cedric Bakambu öncelike güzel hamle olur. UCL Play-Off'lara kadar Icardi yerine oynatırım. Mauro bu aşamalarda Allah korusun sakatlık riski olmaz. Türkiye'de 2015'li yıllarda Bursaspor'dayken sevdiğim biriydi.

Leandro Paredes işi çok uzadı artık. Avrupa takımlarının teklifini bekliyor ancak Galatasaray'ın bekleyecek çok vakti kalmadı şurada kadroların UEFA'ya teslim edilmesine 5 gün kaldı galiba. Paredes'ten ziyade ben Fred isterim. Daha tempolu, B2B oynayabilen bir futbolcu. Eğer Paredes-Torreira tandemi olursa skorer 10'a ihtiyaç var. Bu konuda ben Dusan Tadic isterim.

Angelino için hücum yönü çok iyi bir bek bana kalırsa. Açtığı ortalar mesela buna örnek gösterilebilir fakat defans konusunda çok ciddi problemleri var. Tüm bunları Hastalık Bu Futbol adlı kanal mükemmel anlatıyor, bu kısım ve alttaki Paredes x Angelino denkleminde de o videodan alıntılar yaptım. Güzel içerik, ellerine sağlık.

Paredes'in artısı ise Angelino'nun savunma zaaflarında ortaya çıkıyor. Angelino'nun defans zaaflarında Sacha Boey büyük ihtimalle geride tutulacak, fakat Paredes gelirse Boey'de ileriye doğru fırlar. Ama çok bekletiyor bizi Paredes, gelse sevinirim ama benim tercihim Fred olur B2B bir orta saha Avrupa için gerekli. Ve mümkünse 4-3-3 çift 8'li sisteme dönmemiz lazım.

Hepsinin transferinin başarılı bir şekilde olması ve Galatasaray'ı ligde ve Avrupa'da başarılı olması dileğiyle, inşallah.
Dedikleriniz doğru olmakla beraber katılıyorum ve özellikle Angelino x Paredes çok net anahtar kilit olacaktır bundan dolayı da Paredes alınmalıdır artık çünkü dediğiniz gibi Angelino Boey bindirmelerinde arkadaki boş alanı daha da defansif olan 2 orta saha kapatacak bu da Sergio olamayacağına göre Paredes olacak, olursa Fred daha iyi olur her anlamda güç, patlama, aktiflik anlamında da. Ve bu defansife yönelik orta sahada bana göre dediğiniz gibi iyi bir 10’a ihtiyaç var lakin Tadic kısmına katılmıyorum artık pili tükenmiş oyuncuları görmek istemiyorum ondan ziyade Mertens’ten kurtulup Mertens maaşına bedava 26lık çıtır Kamada’yı ne yapar eder getiririm ya da skorer 10 diyince akla gelen Talisca’yı alır gelirim.
Bu arada hazırlık maçları çok alt rakiplere karşı olmasına rağmen bana endişe veriyor umarım elemelere kadar toparlanır hele o torpilli gençler. Geri her noktada aynıyız Galadaşım.

Tadic kısmına katılmıyorum artık pili tükenmiş oyuncuları görmek istemiyorum ondan ziyade Mertens’ten kurtulup Mertens maaşına bedava 26lık çıtır Kamada’yı ne yapar eder getiririm ya da skorer 10 diyince akla gelen Talisca’yı alır gelirim.
Talisca'nın maaş yükü çok yüksek. Kamada olursa çok iyi olur dediğiniz gibi. Frankfurt'un 21-22'de UEL almasının en büyük sebebi. Fakat Dusan Tadic bu yaşına rağmen hala daha çok iyi futbolcu. UCL'deki perfromansı ve Eredivisie'de muhteşem bir performans sergiliyor, GS'nin ihtiyacı skorer 10 olabilir. Mertens daha çok baskı yapıyordu fakat Mertens'de bu sene gayet başarılıydı. Suudi Arabistan'dan ~10mn teklif haberi görmüştüm, doğruysa satılabilir. Tabii Mertens'in de görüşü alınması lazım. Erden Timur abiye güvenmek lazım, o bizden çok daha da iyi düşünüyordur.
Toparlanır hele o torpilli gençler.
Altyapıda ümidim yok benim hocam. Tek beğendiğim Jankat ve Ali Yeşilyurt. Metehan Baltacı'yı hiç beğenmedim ben.

Bu arada hazırlık maçları çok alt rakiplere karşı olmasına rağmen bana endişe veriyor.
Hazırlık maçı bence ölçüt maçı değil çünkü Hull City maçında 2.yarı full altyapı ile çıktık ve ilk yarıda gayet iyi bir oyun oynamıştık. 2022-23 Yaz ayında da hazırlık maçlarımız çok kötüydü ama şampiyon olmuştuk Galadaşım :). Bu kez kadromuz daha oturmuş ve birkaç oyuncu hariç hepsi kamp yedi. İnşallah Avrupa ve Ligde bir kez daha başarılı oluruz. 2011 sonu-14 arası dönemi özledim.

Talisca'nın maaş yükü çok yüksek. Kamada olursa çok iyi olur dediğiniz gibi. Frankfurt'un 21-22'de UEL almasının en büyük sebebi. Fakat Dusan Tadic bu yaşına rağmen hala daha çok iyi futbolcu. UCL'deki perfromansı ve Eredivisie'de muhteşem bir performans sergiliyor, GS'nin ihtiyacı skorer 10 olabilir. Mertens daha çok baskı yapıyordu fakat Mertens'de bu sene gayet başarılıydı. Suudi Arabistan'dan ~10mn teklif haberi görmüştüm, doğruysa satılabilir. Tabii Mertens'in de görüşü alınması lazım. Erden Timur abiye güvenmek lazım, o bizden çok daha da iyi düşünüyordur.

Altyapıda ümidim yok benim hocam. Tek beğendiğim Jankat ve Ali Yeşilyurt. Metehan Baltacı'yı hiç beğenmedim ben.

Hazırlık maçı bence ölçüt maçı değil çünkü Hull City maçında 2.yarı full altyapı ile çıktık ve ilk yarıda gayet iyi bir oyun oynamıştık. 2022-23 Yaz ayında da hazırlık maçlarımız çok kötüydü ama şampiyon olmuştuk Galadaşım :). Bu kez kadromuz daha oturmuş ve birkaç oyuncu hariç hepsi kamp yedi. İnşallah Avrupa ve Ligde bir kez daha başarılı oluruz. 2011 sonu-14 arası dönemi özledim.
Aynen ama Galatasaray olunca hazırlığa da tahammül olmuyor yenilgi anlamında :) şu var ki Tadic çok iyi inanılmaz skorer ama işte 34-35 artık bilmiyorum bence ona verilen Kamada’ya verilmeli ve ilginç şekilde şans mıdır nedir Kamada tam birlik oyuncu, şu an bedava ciddi anlamda ne yapar eder 3-5 imza ile alır gelirim şu an sözleşmeli olsa en aşağı 30 fiyat çekerler. Çok iyi bir oyuncu. Mertens haberini gördüm eğer doğru ise sırtımda götüreyim 2-3e bile razıyım 10 gelmişse yolla o paraya bedava Kamada çek yani max 3-4 imza versen 3 yıllık sözleşme versen 3 de maaş Mertens maaşını da düşününce Kamadanın tüm giderini cepten tek kuruş çıkmadan ödüyoruz ama dediğim gibi keşke gerçek olsa. Şu Araplardan bir iki de biz koparsak fena olmaz 🥴😂 fırsat bu fırsat.

Bir Beşiktaşlı olarak söylüyorum, adamlar gerçek hayatta FIFA rebuild gibi bir şey yapıyor, helal olsun.

Şu yerli kuralı esnerse çok güzel şeyler daha ortaya çıkacak.

Geri
Yukarı