İçe Basma Sorunu

Fro

Kilopat
Bir süredir çok dikkat etmediğim ama son günlerde canımı sıkan bir şey haline geldi. Bunu çok net görme sebebim yeni ayakkabı alıp giydiğimde fark ettim. Bu konu hakkında biraz araştırdım. Genellikle çocukluk zamanından sonra geçtiği söylenmiş fakat o dönem çoktan geçti benden. Bazı videolarda doktorlar cerrahi işlem gerektiğini söylerken bazıları ise bir tabanla düzelebileceğini söylüyor. Açıkçası cerrahi işleme pek sıcak bakamadım. İnternette de satılan tabanları gördüm. Bu hafta yoğunluğumdan dolayı gelecek hafta doktora gideceğim. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan varsa nasıl bir tedavi yöntemi uyguladı? Bu yöntem ne kadar sürüyor? 1-1.5 aydan fazla olması benim için sorun yaratabilir. Şimdiden yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla benim baba tarafında genetik olarak sağ ayak içeri basıyor. Bende de var , babamda da , dedemde de , amcalarımda da. Yürümenizi engellemiyorsa bence bir sorun teşkil etmez.

Bende de var sanırım dikkat çekiyor etrafımdakiler beni uyarıyor. Yürümeme ya da koşmama engel değil gerçi sorun yaşamıyorum. Çocukken bana da geçer dediler geçmedi kaldım böyle.

Valla benim baba tarafında genetik olarak sağ ayak içeri basıyor. Bende de var , babamda da , dedemde de , amcalarımda da. Yürümenizi engellemiyorsa bence bir sorun teşkil etmez.
Yürüme ve koşma gibi aktivitelerde sorun yaratmıyor fakat yine de yürürken dıştan farkediliyor bazen. Özellikle ayakkabı konusu can sıkıyor. Ayakta kötü duruyor. Zamanla şeklinde de sorunlar meydana geliyor. O yüzden sorunu çözmeyi istiyorum.

Yürüme ve koşma gibi aktivitelerde sorun yaratmıyor fakat yine de yürürken dıştan farkediliyor bazen. Özellikle ayakkabı konusu can sıkıyor. Ayakta kötü duruyor. Zamanla şeklinde de sorunlar meydana geliyor. O yüzden sorunu çözmeyi istiyorum.
Aynen dediklerin oluyor. Ayakkabılarım önden değil yanlardan yırtılma yapıyor. Çözümü var mıdır bilmiyorum.

Salı günü doktora gittim. Oradan aldığım bilgileri buraya aktarmak istedim, bu sorunla karşılaşan kişiler faydalanabilir.
Bu sorunun kalıcı bir çözümü olmadığını belirtti fakat bunun ilerlemesini önlemek için önerilerde bulundu. Neyse ki benimki henüz fazla ilerlememiş. Eğer fazla ilerlerse topukta sorunlar oluşturacağını ve ameliyat gerektireceğini söyledi. Çözüm olarak ise;

-Toprakta yürümek.
-Bir şişeye su doldurup onu dondurun. Donmuş şişeyi ayağınızın altında sürüklemek.
-Ayakkabılarda kullanmak için taban.

Ayakkabılarda kullanılacak tabanı medikallerden alabiliyorsunuz. 40-50₺ arası değişen bir fiyatı var. Bunu ayakkabının içerisine yerleştirince ayağın ona göre şekillenmesini sağlıyor. İlk birkaç gün biraz rahatsızlık hissettirse de daha sonra alışılıyor.
Ayrıca yıllık olarak doktora kontrol gidilmesi söylendi. Eğer böyle bir sorununuz varsa, daha fazla ilerlemeden önlem almanızda fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı