Çözüldü İçeri göçen güç tuşu düzeltildikten sonra çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BilgecanSama

Hectopat
Power tuşu içeri göçtüğü için ön paneli söktüm ve tuşu dışarı çıkardım ama basınca çalışmamaya başladı. Hangi pinleri kısa devre yaptırarak test etmem lazım?

20240325_003754.jpg
20240325_003838.jpg

Bilgisayar açıldı sorun tuşta çıktı bunun bir çözümü var mıdır?

Yeni tuş lehimletilir kablolara. Sokete uygun olur veya dışarıya cıkartılır tuşun olduğu kısımdan ona basarsın gibi gibi.

Bunda tüm düğmeler ve ışıklar var teklisi daha iyi olur ayrıca kabloyu takıp ucundaki tuş kısmını kesersen kabloları değdirip çalıştırabilirsin daha kolay olur ve öyle çalıştırmanda bir sorun yok zaten anahtarın yaptığı şey de o iki yerden akım geçirip çalıştırıyor.

Şöyle bir şey iyi olur hem sadece güç tuşu hem de kablosu uzun.

Bunda tüm düğmeler ve ışıklar var teklisi daha iyi olur ayrıca kabloyu takıp ucundaki tuş kısmını kesersen kabloları değdirip çalıştırabilirsin daha kolay olur ve öyle çalıştırmanda bir sorun yok zaten anahtarın yaptığı şey de o iki yerden akım geçirip çalıştırıyor.

Dediğiniz kablo Atx Anakart Power Açma Kapama Butonu 4466A Kablosu Kasa On/Off Fiyatları ve Özellikleri böyle bir şey mi

Kusura bakmayın görmedim aynı linki atmışım

Geri
Yukarı