İçerisinde döner olmayan döner ekmek

Bizim ortaokul lise zamanında; o zamanlar malum ilkokul, ortaokul ve lise olarak ayrılıyordu, okul dışında büfeci bir tanıdığımız vardı. Adam sayısal bayiisi, turşucu, büfe ve birkaç şeyi tek dükkanda birleştirmiş enfes bir esnaf modeliydi :) Sözü uzatmayalım, öğrencisiniz bol yiyin diye o zamanın parasıyla 2.000.000 liraya, bugünün parasıyla 2 daha doğrusu 4 liraya filan denk gelir enflasyonla, öyle bir sandeviç yapardı ki... Yarım ekmek hatta dörtte üç ekmek arası salam, sosis, sucuk, Amerikan salatası; ki bu da Rus salatası aslında da neyse, karın doyururdu! Okul kantini de bildiğin mafyaydı, kağıt gibi tost satardı aynı paraya. Okul kantinleri hiç değişmemiş. Şikayet etmekten çekinme, hakkını aramazsan kimse aramaz. Biz şikayet ettiğimizde önce kulak asmadılar, sonra birkaç veli çıkardık okul yönetiminin karşısına. Bunlar muma çevirdi yönetimi, çenesi çalışan birkaç veli çok feci azarlıyor okul müdürlerini, müdür yardımcılarını :) Önce düzgün şikayet et, sonra bu tür velileri de tespit et; illa ki okulda konuşuluyordur zaten kimin velisinin okul yönetimini muma çevirdiği konusu :)

Bizde de üniversite yıllarında caddede bir kaç yerde büfe tarzı yerler vardı. Dışarıdan öyle bir afiş yada ona benzer reklamlar asarlardı ki onları okusan doyarsın o derece. Tabi öğrenciyiz ya hemen içeri dalardık. Söyleyelimde şöyle yarım ekmek döner doyalım diye. Döner bir gelirdi yarım ekmek arası salata resmen. Kütahya her konuda öğrenciyi çok severdi çok!!!

Abi güneş doğmadan okula gittiğim bile oluyor, büfe falan bulunmuyor valla.
O saatte yiyeceğim en kral yemek patatesli puhoça :D

Okullar açılsın, ilk iş şikayet edeceğim. Elimde resimlerim var, kanıtlarım var.
Dalga geçmiyorum ekmeğin arasından döner çıkınca saldırıyor millet :D Tabi biraz da espri, eğlenme amaçlı.
Takmazlarsa da bir dilekçe yollarım, zor değil.

Peki dilekçe bir işe yarayacak mı dersiniz ? Okul müdürü aşağı kata inip, bunlar döner koyuyor mu diye bakmayacak herhalde :D
Bizlerden tekrar şikayet gelip gelmemesine mi bağlı ?

Abi güneş doğmadan okula gittiğim bile oluyor, büfe falan bulunmuyor valla.
O saatte yiyeceğim en kral yemek patatesli puhoça :D

Okullar açılsın, ilk iş şikayet edeceğim. Elimde resimlerim var, kanıtlarım var.
Dalga geçmiyorum ekmeğin arasından döner çıkınca saldırıyor millet :D Tabi biraz da espri, eğlenme amaçlı.
Takmazlarsa da bir dilekçe yollarım, zor değil.

Peki dilekçe bir işe yarayacak mı dersiniz ? Okul müdürü aşağı kata inip, bunlar döner koyuyor mu diye bakmayacak herhalde :D
Bizlerden tekrar şikayet gelip gelmemesine mi bağlı ?

En güzeli ego yapmazsan annen yapsın sana istediğini okulda çatır çütur ye. :D

Sırasıyla, idari organizasyonların şemasını astı üstü hiç aşmadan takip edeceksin. Her zaman önce ast üste şikayet eder, eğer üst vazifesini yapmazsa şikayet tekrarlanır. Okul yönetimi ilgilenmek zorunda, illa ki başta ilgilenmeyecekler ama sonra sen onlara şikayet etmeden en üste çıkarsan "Valla haberimiz olsa düzeltirdik" diye savunurlar kendilerini.

Okul yönetimi hareket etmezse Recep'in de belirttiği gibi İl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gidilir. Bu zaten okul yönetiminin eteklerini tutuşturur. Bir döner için uğraşılır mı? Evet uğraşılır, bu tecrübeler ileride hakkını yedirmeyen, tuttuğunu kopartan, adil olmayanları korkutan güçlü vatandaş oluşturuyor :) Kuzu değil, kurt yapar adamı adım adım. Kaldı ki yemek meselesi bu hiç affetmemek lazım :D

Sırasıyla, idari organizasyonların şemasını astı üstü hiç aşmadan takip edeceksin. Her zaman önce ast üste şikayet eder, eğer üst vazifesini yapmazsa şikayet tekrarlanır. Okul yönetimi ilgilenmek zorunda, illa ki başta ilgilenmeyecekler ama sonra sen onlara şikayet etmeden en üste çıkarsan "Valla haberimiz olsa düzeltirdik" diye savunurlar kendilerini.

Okul yönetimi hareket etmezse Recep'in de belirttiği gibi İl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gidilir. Bu zaten okul yönetiminin eteklerini tutuşturur. Bir döner için uğraşılır mı? Evet uğraşılır, bu tecrübeler ileride hakkını yedirmeyen, tuttuğunu kopartan, adil olmayanları korkutan güçlü vatandaş oluşturuyor :) Kuzu değil, kurt yapar adamı adım adım. Kaldı ki yemek meselesi bu hiç affetmemek lazım :D

Katılıyorum. Yemek konusuna gelince orada duracaklar.

Evden getirmek en iyisi. Lisedeyken okulun yemekhanesinden yemek yiyemiyordum. Aç kalıyordum adeta. Kantinde'de abur cubur şeyler vardı. Her gün hamburger pizza da yiyemezdim. Annemin hazırladığı ekmek arası ve marketten aldığımız küçük yoğurtları her öğle arası yedim :) 3 sene böyle yemek düzenimi sağladım lisede.

Hatta abart işi hazırlayabilirsen sefer tazı hazırla. Ekmeğini bana bana yersin.

Dolapta bir şey olsa tamam da yok :D Ne götüreyim :D
Tencerede tarhana çorbası da abartılı kaçar. Şaka bir yana o lanet herifler günlerini görecek :D

Ama hesabını soracağım :D Olayı anlatan en iyi video :D Hemde arka sokaklardan.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gülünecek bir durum değil aslında. Şu dönerler çoğalsın bir, asıl o zaman güleceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı