İçimi döktüm

phwoonix

Decapat
Bu sene 7.sınıfa başlayacağım. Ama okul hayatımda bir sıkıntım var. Arkadaş çevrem. Yani hep 2.plana atılıyorum. Mesela herkes hafta sonu yok şuraya gitmiş yok buraya gitmiş yahu benim neden haberim yok? Adam akıllı sadece 1 tane arkadaşım var o da benim gibi. Ama bir çocuk var sınıfın hatta okulun her şeyi. Bir olay mı çıkmış çocuğun saniyesinde haberi oluyor. Sadece bu arkadaşa değer gösteriyorlar. Hayır anlamadığım arada bir fark yok. Bence sırf yakışıklı diye yapıyorlar böyle. Bende ezilen çocuk oluyorum. Her gün küfürler bilmem kavga falan ne dersen işte. Bizim sınıfta geçen anlamadığım bir şekilde kavga ettim. Fiziksel değil sözlü. 1 arkadaşım beraber dolaşıyorum diye onun askeri olmuşum. Yani sadece içimi döktüm. Bazılarınız okuyup böyle dert mi olur diyebilirsiniz. Tabi siz bilirsiniz. Benim derdim de böyle. Değer verip okuduğunuz için teşekkür ederim.

Kavgayı başlatan tipler genelde yapacak iş bulamayınca saldırır birilerine. Okuldaki arkadaş çevrem daha geniş ama benim de haberim olmuyor çoğu zaman. Pek te umursamıyorum bu durumu. Bir yıl sonra çoğunu hayatında görmeyeceksin bile. Liseye geçince kendini ezdirmezsen her şey yoluna girer.

Bizim zamanımızda istesen de arkadaşsız olamazdın, sen istemezsen dahi birileri arkadaş oluverirdi.
Peki ne oldu da şimdi arkadaş kıtlığı yaşanıyor?
Çünkü teknoloji fiziksel arkadaşlığı bitirdi, sanal arkadaşlık başladı.
Sanal arkadaşlık fiziksel arkadaşlık ihtiyacını karşılamadığından insanlar kendini boşlukta hissediyor.
Oysa gelişmekte olan çocukların sağlıklı yetişmesi için sosyal aktivite şarttır.
Bir memeli hayvan dahi kardeşleriyle oynayarak hayatta kalma tecrübesi kazanırken, maalesef günümüz çocukları bundan mahrum kalıyor.
İşin daha da vahim tarafı, bilgisayar ve telefonu bırakıp da gerçek yaşama karışmaktan kaçınıyorlar.
Kısaca çocukların gerçek yaşamdan koparılması ve yalnızlaşması genel bir sorun.
Avrupa'daki çocuklar en azından çeşitli etkinliğe katıldıkları için bu sorunu kısmen çözmüşler.
Bizde buna ne gibi bir çözüm bulunur bilemiyoruz.

Bu sene 7.sınıfa başlayacağım. Ama okul hayatımda bir sıkıntım var. Arkadaş çevrem. Yani hep 2.plana atılıyorum. Mesela herkes hafta sonu yok şuraya gitmiş yok buraya gitmiş yahu benim neden haberim yok? Adam akıllı sadece 1 tane arkadaşım var o da benim gibi. Ama bir çocuk var sınıfın hatta okulun her şeyi. Bir olay mı çıkmış çocuğun saniyesinde haberi oluyor. Sadece bu arkadaşa değer gösteriyorlar. Hayır anlamadığım arada bir fark yok. Bence sırf yakışıklı diye yapıyorlar böyle. Bende ezilen çocuk oluyorum. Her gün küfürler bilmem kavga falan ne dersen işte. Bizim sınıfta geçen anlamadığım bir şekilde kavga ettim. Fiziksel değil sözlü. 1 arkadaşım beraber dolaşıyorum diye onun askeri olmuşum. Yani sadece içimi döktüm. Bazılarınız okuyup böyle dert mi olur diyebilirsiniz. Tabi siz bilirsiniz. Benim derdim de böyle. Değer verip okuduğunuz için teşekkür ederim.

Sorun sende olabilir. Belki o farkımız yok dediğin çocuktan çok daha fazla farkın var. 2 yıl kaldı sabret bitecek o ortam. Ortamı hiç ama hiç beğenmiyorsan sınıfını değiştir. Sadece 1 arkadaşın olmasın başka arkadaşlar edin. Sanaldan değil ya dershaneden ya da işte basketbol futbol kurslarından falan.

Lisede ortama uymak lazım, konuşacağın şeyi düşünmemelisin kimseyi ipleme, biraz rahat olmak lazım. Birine diyeceğin bir şey varsa lafı tartmadan dümdüz söyle. Kavga çıkarsa da çekinme, ya dayağı atarsın ya da yersin 3 sene sonra hiç birini görmeyeceksin zaten. Kafana göre takıl yani, çok kasma.

Aman lisede böyle olma sosyal fobik olursun.Lisede 2-3 arkadaş yap ama tek tabancalığa alış.Ben 0 arkadaş liseyi bitirdim zehir gibiydi.Herkes liseyi çok iyi hatırlar ben nefret ettim.

Seni çok iyi anlıyorum. Benim gittiğim sınıftaki tüm kızlar tek bir çocuğa sevgi saygı gösteriyorlardı. Sözde yanlışlıkla eline falan bile dokunan vardı. Sorun sen değil milletimizin kafa yapısı olsa gerek.

Onlara kafa yorma. 2. plana atılıyorsan sen onlardan uzak dur birkaç aya bak nasıl geliyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı