İçinde işletim sistemi olan HDD başka bir bilgisayarda işletim sistemi çalıştırmıyor

Fatih GÜRBÜZ

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. İçinde Windows 10 işletim sistemi olan bir HDD'yi başka bir bilgisayara takınca çalıştıramıyorum. Bilgisayar boot etmiyor. 'This product is covered by one or more of the following patents' uyarısı veriyor. Yeniden boot etmemi söylüyor. HDD'de herhangi bir sıkıntı yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

O HDD sadece ilk geldiği bilgisayarda mı çalışır diyorsunuz?
Bazı lisans anahtarları tek makinada çalıştırılabilir, eğer HDD'de OEM korumasına ait bir bölüm ve koruma varsa tıpkı dediğiniz gibi geldiği bilgisayarda çalışır, tek çözümü garanti kapsamından ve lisanstan feragat ederek farklı yöntemler uygulamak.

Bilgisayar başka yerden boot etmeye calısıyor kendini sanırım. Biostan hdd 1.olarak mı seçili bakarmısınız ? Eğer değilse hdd 1. yapın. Yüzde 99 bundan dolayı olduğuna eminim.

Başka bir şey takılı olmasa bile Boot Manager seçili olabilir. Mümkünse foto çekip atar mısınız ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı