Çözüldü İçinde Windows 7 kurulu SSD'yi başka bir sisteme takmak sorun çıkarır mı?

• Konuyu başlatan Efcn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 794
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Efcn

Centipat
Daha fazla  
Sistemimde (masaüstü) içinde Windows 10 kurulu olan 1 adet SSD var ve ben de eski laptopumdan kalma SSD'yi çıkarıp bu sisteme takmak istiyorum ama SSD'nin içinde Windows 7 kurulu. Bu bana bir sorun yaratır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
SSD'yi direk tak açılırken muhtemelen sana hangi işletim sistemini açmak istediğini soracak. Windows 10 olan SSD'yi seçip bilgisayarı aç, sonra yeni taktığın SSD'yi biçimlendir. Son olarak sol alttaki arama yerine "sistem yapılandırması" yaz ve önyükleme kısmından Windows 7'yi kaldır.
Not: (Yeni taktığın SSD'nin içindekiler tamamen gidecek).
Windows 7 farklı donanımlara alışamadığı için açılırken %99 mavi ekran verecektir. Takabilirsiniz ancak takınca temiz format atın.

SSD'yi direk tak açılırken muhtemelen sana hangi işletim sistemini açmak istediğini soracak. Windows 10 olan SSD'yi seçip bilgisayarı aç, sonra yeni taktığın SSD'yi biçimlendir. Son olarak sol alttaki arama yerine "sistem yapılandırması" yaz ve önyükleme kısmından Windows 7'yi kaldır.
Not: (Yeni taktığın SSD'nin içindekiler tamamen gidecek).

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Not: (yeni taktığın SSD'nin içindekiler tamamen gidecek).

Tamam teşekkür ederim çok sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı