İçine edilen bir hayat

Hocam, Allah izin verirse ömrünüz daha var, yaşayabildiğiniz sürece üniversite de okursunuz, hayatınızı da yoluna koyarsınız, iş de bulursunuz. Hocam, yalan yok hayatımda sadece bir kıza aşık oldum söylemedim ve geçti, üzülüyor muyum, hayır. Bazı şeyleri takmamalısınız. Ayrıca Allah'a dua et, yapabildiğini yap üzülmezsin. Allah'tan tövbe et, Allah bağışlayandır, Allah merhametlidir. Siz mutlu olun, tövbe edin, çalışın, dua edin, alın size güzel bir hayat.

Hayatına yön veremeyeceğim çünkü sonuçta bu senin kararın ama yeni hobiler edinmeni öneririm. Kafanı dağıtırsın en azından. Kızlarla uğraşmıyorum kaç senedir çünkü hepsi ver bana ilgi kafasında.

Multiplayer yerine singleplayer oyun oynamanın daha yararlı olduğunun kanıtı niteliğinde paragraf, bağımlılık yapmıyor en azından.

Gerçekten zor bir şey. Oyunlarla beraber yaşayan bir insanım ama siz dozu kaçırmışsınız gibi gözüküyor. İyi düşünün ve mümkün oldukça buraya yazın, sizi biraz da olsa düzeltir.

Bu yazıyı yazarken çok uzun olduğu için kimsenin okuyup ipleyeceğini düşünmemiştim. Bu kadar olumlu, yapıcı yorum gelmesi beni çok mutlu etti. Yorumlarınız için teşekkür ederim. Tavsiyelerinizi elbette göz önünde bulunduracağım fakat eklemeyi unutmuşum şu an bağımlı değilim. Tamamen can sıkıntısından ve arkadaşım olmadığından takılıyorum. Kafeye gittiğimiz zamanlar aklıma bile gelmiyordu.

Son düzenleme:
Bazılarımız için hayatın tadı tuzu yok, oyunlarda farklı gerçeklikler deneyimliyoruz ve bu bizi mutlu ediyor. ''Bağımlılık.'' Değil yani. ''Güzel vakit geçirmek.'' denir buna. Beyne iyi geliyor çünkü beyin sevdiği bir hobiyi yapıyor burada.

Dostum merhaba, forumda yeniyim. Yaşadıkların tamamen sana deneyim olarak görmüş, ders almışsın. Ve durumunu değiştirmek istediğin için buraya yazmışsın. Bak benim bir hocam şu an 46 yaşında ve hukuk okuyor. Üniversite okumak istiyorsan, hayatını değiştirmek istiyorsan hiçbir şey geç değil. Günümüzde insanlar çok tembel dostum, sen kendinin farkına varmışsın. Mükemmel noktalara gelmen için inanılmaz çalışman lazım. Çok basit bir şey yap ve Chrome'da "Nasıl kendimi geliştiririm?, Nasıl yatırım yapılır?, Para nasıl kazanılır? Nasıl çalışılır?" gibi bir şeyler arat. Önüne bir kağıt kalem al ve önemli gördüğün her şeyi not al. O kadar basit bir şey ki. Bilmediğin her terimi, kelimeyi arat öğren. Öyle bir döngüye gireceksin ki 2 saat içerisinde bile inanılmaz şeyler öğrendiğini fark edeceksin. Bir sürü kitap önerisi aldığını ve hepsini bir an önce okumak istediğini fark edeceksin. Tüm not aldığın şeyleri uygulamak istediğini fark edeceksin. En önemlisi bugün uyumadan önce "Bugün hayatım değişti, hissediyorum." diyeceksin. İyi geceler dostum.

Öncelikle hiç kimse başkasının tattığı duyguyu tatmadan ne hissettiğini anlayamaz. Bu yüzden kendi hayatına sen yön ver. Arkadaşlar çok güzel tavsiyeler yazmış bende bir şeyler eklemek ve bana göre hatalarını paylaşmak isterim. Derdini anlatırken gözüme ilk takılan şey yaptığın herhangi şeyde bir olumsuzluk olursa o olaydan direk kopuyorsun. Mesela spora giderken kız tarafından reddediliyorsun ve sporu bırakıyorsun. Bence bu yaptığın en büyük hatalardan birisi. Ve okul okuyamadığını söylüyorsun bu konu hakkında çok üzgünüm böyle olaylar gerçekten üzüyor okumak isteyipte okuyamamak gibi. Fakat okul okuyamadığın seni kültürsüz cahil biri yapacağı anlamına gelmiyor. Etrafımda bir sürü okul okuyupta cahil olan insan biliyorum ki maalesef bu bir gerçek. Bir zaman sonra gerçek işte çalışmaya başlayacaksın hayat aslında o zaman başlıyor olucak. O yüzden bence şu andan itibaren kafanı sokabilecek bir işin varken. Gir bir ustanın yanına meslek öğrenmeye başla ve para biriktir. Böyle yaparak kendi işini kurarsın ve aileye ihtiyaç duymazsın. Çevrenin olması en önemli faktörlerden biri o yüzden biriyle konuşurken kasma arkadaşları varsa seni tanıştırması için bekleme git ve kendin söyle olur veya olmaz ama her zaman %100 olumsuz olacak diye bir şey yok değil mi? Hayatında başarılar dilerim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…