iCloud Drive ile WhatsApp yedeği alınmıyor

288807

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Geçenlerde iOS 16 duyurulduğunda dayanamayıp betayı ilk yükleyenlerden birisi benim. Ancak sonrasında pil tüketimi zirvede olunca geri dönüş sağladım. Şunu fark ettim, iCloud Drive çalışmıyor bundan dolayı da WhatsApp yedeğimi alamıyorum. Bugün bunu fark edince Apple müşteri hizmetlerini aradım ve onlar da bir sorun olduğunu söyledi, ancak kendilerinin çözemediğini ve hata raporu ve görüntü ile mühendislerine göndereceğini onların sunucudan çözeceğini belirtti.

Sonuç olarak şu an WhatsApp yedeği alamıyorum ve telefonu değiştirme durumum var.
iPhone, iTunes veya cihazdan iCloud yedeği aldığında WhatsApp'ı videolar ve resimler ile beraber yedek alıyor mu?
Bu durum önemli çünkü sırf bunun için iCloud+ kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• resim_2022-07-10_114044468.png
    resim_2022-07-10_114044468.png
    83,4 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
Tahmin etmiştim zaten. Muhtemelen bu konunuz WhatsApp veya iOS tarafında bir Update gelmediği müddetçe (ki buna kesin diyemem) çözüleceğini sanmıyorum. İnşallah verilerinizde bir problem çıkmaz.

Tekrardan betaya geçsem düzelebilir aslında 😀

Denenebilir ama dediğim gibi betada yedek alırsanız verilerinizi, official sürüme döndüğünüzde o yedeği kuramazsınız. Ta ki beta sürüm offical olana dek :D

Hocam üstte belirttim, kuruluyor.
Hatta şu an aktif bir şekilde betada aldığım yedeği stabilde kullanıyorum.

Merhaba, sorunu çözebildiniz mi acaba? Ben de betadan stabile döndüm yedek üzerinde oynama yaparak ben de yedekleme yapamıyorum

Apple kimliğinizden bir çıkış yapıp farklı bir Apple kimliği ile yedek deneyip iptal edin, sonra kendi hesabınızla giriş yapın sorun çözülüyor.

Geri
Yukarı