iCloud hesap kilidi kaldırma nasıl yapılır?

Game_Mafia

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, uzun zamandan beri çözemediğim bir konu (yaklaşık 1 sene) hakkında yardım alabilmek için bu başlığı oluşturdum. Çok uzatmadan.
Giriş yapim. Anlayabilmeniz için biraz geriden alacağım. Teşekkürler.

2017-18 gibi babam bir iPhone 6 almıştı ve orada bir Apple kimliği oluşturdu. Yaklaşık bu telefonu 4-5 sene boyunca kullanıp.
Bana verdi. Bende yaklaşık 2 senedir kullanıyorum. Babamın o zaman açmış olduğu Apple kimliği şifresi ve hesap adı hale bende mevut,
Fakat giriş yaptığımda hesap uzun zamandan beri açılmadığı için kilitlenmiş. Hesaba giriş yapma nedenim, içinde yaklaşık 1.000 fotoğraf var.
Neyse abi bende giriş yaptım fakat kilidi açabilmek için sadece iki yol var;

1-***@icloud.com hesabına gelen e-posta ile kaldırmak (erişemiyorum)

2-güvenlik soruları.

Şimdi asıl mevzuya giriyorum. Bu hesap oluşturulurken güvenlik sorularını giren eleman yanlış bir tuşa basmış ya da farklı bir şey yapmış.

[Apple kimliğini babam MediaMarkta, kendisi pek bu işlerden anlamadığı için orada çalışan görevliyle oluşturmuştu.]

İlk güvenlik sorusu olan doğum tarihini ben gerçek olan tarihi girdiğimde yanlış yanıt aliyorum. Bu işlemi üst üste 7-8 defa alınca da 24 saat güvenlik sorularını cevaplama seçeneğini kullanamama banı geliyor. İlk soruyu aşabilsem diğerlerini bulmam daha kolay olacak. Ben de iPhone 6'nın numpad'ine bakarak elemanın yanlış girdiği tuşu düşünüp doğum tarihini yapmaya çalıştım ama çok zor bir yöntem.

Şimdi size söylemek istediğim şu, Apple ile doğrudan müşteri hizmetleri gibi bir iletişim yapma imkanı var mı? Çünkü web sitesindeki "irtibat" bölümünden yardım alınca bana gene aynı.
Şeyleri soruyor bende bilemiyorum. Ya da bu başıma gelen garip durumun başka bir şekilde çözülebilme ihtimali var mıdır? Okuduğunuz için teşekküreler yanıtlarınızı bekliyorum.

[Çözümü yoksa dahi ''Çözümü Yok'' diye yazsanız bana faydalıdır arkdaşalar en azından diğer yöntemle devam ederim].

Ek bilgiler.
-o telefon çoktan sıfırlanmıştır ve yeni bir kimlik oluşturulmuştur.
-Eski telefondaki fotolar daha önceden o kimliğe kaydedilmiştir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bilgim yok ama belki yardımı dokunur faturası mevcut ise Apple ile görüşme sağladınız mı telefon benim fakat giriş yapamıyorum diye. 2 seçenek sunarlar ya telefonu sıfırlarlar fotolar gider telefon şifresiz olur. En iyi ihtimalle telefonun babanın olduğu doğrulanırsa hesap e postası değiştirmek için kolaylık sağlanır. Güvenlik soruları telefon numarası ile vs sıfırlanmıyor mu?

Hocam bilgim yok ama belki yardımı dokunur faturası mevcut ise Apple ile görüşme sağladınız mı telefon benim fakat giriş yapamıyorum diye. 2 seçenek sunarlar ya telefonu sıfırlarlar fotolar gider telefon şifresiz olur. En iyi ihtimalle telefonun babanın olduğu doğrulanırsa hesap e postası değiştirmek için kolaylık sağlanır. Güvenlik soruları telefon numarası ile vs sıfırlanmıyor mu?
Kanka fatura yok maalesef ama Apple kimliğinin babamın olduğunu doğrulamak için yeterli bilgi var diye düşünüyorum. Yani sonuçta hesap adı da var şifresi de var. Güvenlik soruları da dediğim gibi sadece iki yöntem var başka yöntem yok maalesef, SMS felan olmuyor. Ayrıca Apple ile müşteri hizmetleri şeklinde canlı bir şekilde iletişime geçemiyorum. Baya araştırdım ama yok olmuyor kanka. öyle yani

Kanka fatura yok maalesef ama Apple kimliğinin babamın olduğunu doğrulamak için yeterli bilgi var diye düşünüyorum. Yani sonuçta hesap adı da var şifresi de var. Güvenlik soruları da dediğim gibi sadece iki yöntem var başka yöntem yok maalesef, SMS falan olmuyor. Ayrıca Apple ile müşteri hizmetleri şeklinde canlı bir şekilde iletişime geçemiyorum. Bayağı araştırdım ama yok olmuyor kanka. Öyle yani

Hocam kesin denemişsinizdir fakat yardımcı olur belki Recover Your Apple ID - Apple adresine giriş yapıp güvenlik soruları sıfırlanabiliyormuş sanırsam.

Geri
Yukarı