iCloud yedeklemesi nasıl oluyor?

Murdoc Niccals

Hectopat
iCloud fotoğraflar kullanıyorum. Aynı şekilde iCloud sitesinden iCloud fotoğrafları kullanıyorum. Ancak galerimden fotoğrafları silince ICloud'dan da siliniyor. O zaman yedeklemenin bir anlamı olmuyor ki. Burada atladığım bir şey mi var?

Son düzenleyen: Moderatör:
iCloud senin telefonundan iki tane olması gibi bir şey. Ya sen bir fotoğrafı silersen orada zaten ICloud'dan da silinecek diyor. Eğer sen ICloud'unda olup da telefondan silmek istiyorsan maalesef bir çözüm yok. Fakat telefonunu bilgisayara, tablete, telefona ya da başka bir cihaza yedeklersen istediğin olur.

iCloud fotoğraflar kullanıyorum. Aynı şekilde iCloud sitesinden iCloud fotoğrafları kullanıyorum. Ancak galerimden fotoğrafları silince ICloud'dan da siliniyor. O zaman yedeklemenin bir anlamı olmuyor ki. Burada atladığım bir şey mi var?

Eğer depolama sorunu yaşıyorsanız, Screenshot_8.jpg iCloud ayarlarından fotoğrafları seçtiğinizde iki seçenek var. "iPhone'da en iyi saklama" seçeneğini seçerseniz fotoğrafları buluta yükledikten sonra düşük çözünürlüklü halini cihazda tutuyuor. İnternet bağlantınız olduğu sürece fotoğrafa baktığınızda geçici olarak yüksek çözünürlüğü indiriyor. Depolama sıkıntınız varsa onu seçmenizi öneririm.

Cevaplar için teşekkür ederim. Ben şöyle bir yöntem buldum. Telefonda fotoğrafları yedeklemek için icloud yedeklemesini açıyorum. Sonra kapatıyorum. Böylece telefondan resimler silinse de icloud'da duruyor. Ama tekrar icloud yedeklemesini açarsam icloud'dan da silinir.

Yeni konular

Geri
Yukarı