İcra takibi başlatılabilir mi?

Nicodoz

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bundan 7 8 ay öncesine kadar bir Steam hesabı satmıştım ve sattıktan sonra hesap 4 5 ay sonra kendi kendine kilitlenmiş. Benimle hiçbir alakası yok hesapta bende değilken yardımcı olamayacağım için benden ya parayı ya da hesabın kilidini açmamı söylediler ben de bunları yapamayacağımı söyledim sonra işte icra falan falan bir şeyler söylediler. Bugünde telefonuma mesaj geldi.

Yasal takıp; müvekkilimiz fms teknolojilerine ait bulunan www.xxxx.com isimli site üzerinde gerceklestirdiginiz islemden dolayi olusan borc büromuza aktarilmis olup ödeme saglanmamasi durumunda sözlesmede belirtilen cezai bedel üzerinden icra takibi sürdürülecektir. Iyi günler.

0850 307 91 82.

Av. Bahadir öztürk.
Ist barosu.
Sıcıl: 65328 B021.
Diye.
Nedir bu arkadaşlar icra takibi başlarsa ne olacak? İtirazda bulunabilir miyim? İnternette araştırdım biraz da ilamsız mı oluyor, bu senet yok bir şey yok?

Site ismi veremiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam hesabı satmak yasal değil, illegal. Bir şey olmaz tahminimce amaçları korkutmak.

Bence sizi korkutmak için yapılmış bir durum açabileceklerini zannetmiyorum.

Steam hesabını sattığın anlaşılmış. Steam hesabını kilitlemiş. Alan da satan da suçlu.

Steam'in Türkiye temsilciği yok diye biliyorum bu durumda alanada satanada suç bulamazlarda Steam üzerinden de bir dava icra yürütülemez diye düşünüyorum?
Bu arada gelen mesaj direk avukatın kendi barosundan gelen mesaj arkadaşlar normal bir numaradan vs değil geri cevap verilmiyor av. Bahadır öztürk yazıyor direk.

Yasal olarak Steam hesabı satmak yasaktır, bunu alan kişi de buna ortaklık yapmış olur. Ayağını çamura atmış, hiç bir şey yapamaz. Yasal olarak yapmadıkları şeyler için yasal yol arayamazlar. Hesabı satın aldıysa, risklere de gözünü yummak zorundadır. Gerekirse hakime açıklarsınız bir şey olmaz bence.

Banada bugün geldi bende valorant hesabı satmıştım 3 4 ay önce bir şey çıkmaz bence aç dava sms atmak ne kardeşim aç dava gelsin kapıma postadan mahkeme kağıdı ne biliyim haber kağıdı sms atmak ne la :D

Banada bugün geldi bende valorant hesabı satmıştım 3 4 ay önce bir şey çıkmaz bence aç dava sms atmak ne kardeşim aç dava gelsin kapıma postadan mahkeme kağıdı ne biliyim haber kağıdı sms atmak ne la :D
Hocam 3 4 ay olmuş satalı neyin davası bu? Saçmalık. Sizden kaynaklı bir sorun mu peki?

Geri
Yukarı