İcra takibi kesin karar mı?

AntenOS

Hectopat
Makaleler
2
Öncelikle merhabalar, Teknobiyotik'in çıkan THH kararını hala uygulamamasından dolayı ilamlı icra takibi açacağım ama aklımda bir soru var.

İcra kararı kesin sonuç mudur? THH kararında olduğu gibi umursamazlık gösterebilir mi? Eğer oradan da sonuç alamazsam ne yapacağım? Ben kendi hakkımı almak istiyorum.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Öncelikle merhabalar, Teknobiyotik'in çıkan THH kararını hala uygulamamasından dolayı ilamlı icra takibi açacağım ama aklımda bir soru var.

İcra kararı kesin sonuç mudur? THH kararında olduğu gibi umursamazlık gösterebilir mi? Eğer oradan da sonuç alamazsam ne yapacağım? Ben kendi hakkımı almak istiyorum.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
Umarım kesin sonuçlanır. Ama sonuçlanmazsa tazminat davası açar söke söke mislini alırsınız dert etmeyin.

Umarım kesin sonuçlanır. Ama sonuçlanmazsa tazminat davası açar söke söke mislini alırsınız dert etmeyin.
Hocam peki icra takibi açmak için belli kısa bir süre yoktur değil mi? Çünkü THH kararı çıkalı 30 gün oldu ben ancak önümüzdeki ayın 5'inde müsait olabilirim.

İlamlı icra takibinin zaman aşımı 10 yıldır. Yani 10 yıl geçmeden ilamlı icra takibi açabilirsin. İlamlı icra takiplerinde karşı taraf takibe itiraz etmezse takip kesinleşir. Borçlu, borcunu ödemek mecburiyetinde kalır.

İlamlı icra takibinin zaman aşımı 10 yıldır. Yani 10 yıl geçmeden ilamlı icra takibi açabilirsin. İlamlı icra takiplerinde karşı taraf takibe itiraz etmezse takip kesinleşir. Borçlu, borcunu ödemek mecburiyetinde kalır.
Ne kadar sürede sonuç çıkar peki?

THH kararına itirazlar yanlış hatırlamıyorsam 15 gündü. Yani THH kararı kesinleşmiş oluyor ama icra takibi hakkında bilgim yok. Eninde sonunda seve seve zararınızı tazmin edecekler ama olan zaman kaybı, stres ürününü kullanmama. Kısaca giden yine bizden gidiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı