Çözüldü iCUE 465X'e sıvı soğutma üst tarafa takılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cristabol Brown

Hectopat
Yer
Antalya
Şimdi değil seneye ilk aylarda bir PC toplamak istiyorum. En son kasa tercihim iCUE 465X oldu ve rica ediyorum kasa önermeyin.

Sorum başlıktan da belli. Burak şoltun bir inceleme videosu var iCUE 465X ile ilgili. Orada sıvı soğutma RAM'ler ile çakışır bu yüzden takılamaz demişti. İşlemci soğutucularıyla pek bir aram yok. Bilmem kaç mm olduğunu da söyledi ama hiçbir şekilde anlamadım. 10 kere geri sardım ama genede anlamadım. Kullananlar varsa veya anlayan varsa iCUE 465X'e nasıl bir sıvı soğutma takılabilir? Üste takmak istiyorum. Corsair'in sıvı soğutmaları çok hoş fakat fiyatları da çok pahalı. Corsair kalitesinde önerdiğiniz bir sıvı soğutma var mı? Ryzen 4000 serisinin içinden R5 3600 gibi F/P bir işlemci için alacağım. Soğutma için değil görüntü için alıyorum. Herhangi bir sıvı soğutma alıp Corsair'in fanlarını takma şansım var değil mi?
Kaç mm fan takabilirim? Mmler arasında çok bir fark var mı?
Teşekkür ederim.

Çözüm
Emin misiniz? Videoda üst profil RAM kullanılırsa çakışır diyordu Burak şolt. Ben mi yanlış duydum?
Teorik olarak 240 mm radyatör desteği var mı, var. RAM'lere veya VRM soğutmasına çarpmasını siz düşüneceksiniz. Almadan önce ölçümlerinizi yapın, alacağınız soğutucunun ölçülerine de bakın.
AAA şey... Daha basit bir dil ile anlatabilir misiniz? Gerçekten anlamadım da.
120mm sıvı soğutmalara tek fan takılıyor, 240mm olanlara iki fan takılabiliyor yani 240mm çok daha iyi, Burak Şolt’un bahsettiği şey bu değil o radyatör kalınlığından bahsediyor, zaten Corsair’ın bütün ürünleri kaliteli olduğu için bunu kafanıza takmanıza gerek yok😁

Geri
Yukarı