Çözüldü iCUE 465X'e sıvı soğutma üst tarafa takılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cristabol Brown

Hectopat
Yer
Antalya
Şimdi değil seneye ilk aylarda bir PC toplamak istiyorum. En son kasa tercihim iCUE 465X oldu ve rica ediyorum kasa önermeyin.

Sorum başlıktan da belli. Burak şoltun bir inceleme videosu var iCUE 465X ile ilgili. Orada sıvı soğutma RAM'ler ile çakışır bu yüzden takılamaz demişti. İşlemci soğutucularıyla pek bir aram yok. Bilmem kaç mm olduğunu da söyledi ama hiçbir şekilde anlamadım. 10 kere geri sardım ama genede anlamadım. Kullananlar varsa veya anlayan varsa iCUE 465X'e nasıl bir sıvı soğutma takılabilir? Üste takmak istiyorum. Corsair'in sıvı soğutmaları çok hoş fakat fiyatları da çok pahalı. Corsair kalitesinde önerdiğiniz bir sıvı soğutma var mı? Ryzen 4000 serisinin içinden R5 3600 gibi F/P bir işlemci için alacağım. Soğutma için değil görüntü için alıyorum. Herhangi bir sıvı soğutma alıp Corsair'in fanlarını takma şansım var değil mi?
Kaç mm fan takabilirim? Mmler arasında çok bir fark var mı?
Teşekkür ederim.

Çözüm
Emin misiniz? Videoda üst profil RAM kullanılırsa çakışır diyordu Burak şolt. Ben mi yanlış duydum?
Teorik olarak 240 mm radyatör desteği var mı, var. RAM'lere veya VRM soğutmasına çarpmasını siz düşüneceksiniz. Almadan önce ölçümlerinizi yapın, alacağınız soğutucunun ölçülerine de bakın.
Arkadaşlar ikinize de teşekkür ediyorum. Maalesef iki kişiyi birden en iyi cevap olarak işaretleyemiyorum. Beğeni atmam yeterli olur mu? :)
Bana fark etmez ama dediğiniz gayet adil :D.
Evet o modelide çok iyi biliyorum. Kasanın ben daha çok tasarımına ve RGB'sine bakanlardanımdır ben. Başta TD500 düşünüyordum. Ama iCUE 465X tasarımı çok daha hoş hatta direkt kendisi hoş geldi bana açıkçası. XPG'de güzel fakat iCUE 465X kadar değil bence. Ha bir de o ışıkları kontrol etme ve set olma yani aynı markadan olma olayına takıntılı birisiyim ve ekipmanlarımın genelinin XPG değil Corsair olmasını istiyorum.
Bu arada sistemi toplamadıysanız anakartı Asus marka almaya çalışın. Asus anakartların iCUE desteği var, anakarta takacağınız ARGB/RGB fan veya LED şeritleri iCUE ile senkron edebilirsiniz. Bu şekilde:
1595610621282.png

B.

Bana fark etmez ama dediğiniz gayet adil :D.

Bu arada sistemi toplamadıysanız anakartı ASUS marka almaya çalışın. ASUS anakartların iCUE desteği var, anakarta takacağınız ARGB/RGB fan veya LED şeritleri iCUE ile senkron edebilirsiniz. Bu şekilde:
Eki Görüntüle 623054

Biliyorum biliyorum. RGB hastası olduğum için bayağı bir araştırdım. O yüzden sistemi mümkün mertebe ASUS&Corsair olarak yapmayı düşünüyorum.

Evet o modelide çok iyi biliyorum. Kasanın ben daha çok tasarımına ve RGB'sine bakanlardanımdır ben. Başta TD500 düşünüyordum. Ama iCUE 465X tasarımı çok daha hoş hatta direkt kendisi hoş geldi bana açıkçası. XPG'de güzel fakat iCUE 465X kadar değil bence. Ha bir de o ışıkları kontrol etme ve set olma yani aynı markadan olma olayına takıntılı birisiyim ve ekipmanlarımın genelinin XPG değil Corsair olmasını istiyorum.
Hocam biliyorum istediğinizi, bende 1 ay önce Strafe RGB MK.2 aldım çok memnunum sonra anladım Corsair kalitesini, 465X’in tasarımı konusunda size katılıyorum önceden benim de çok hoşuma gidiyordu ama bende ileride işlemci değiştirdikten sonra sıvı soğutma almak istiyorum o yüzden kafama takıldı, sonra XPG’yi gördüm onu almaya karar verdim.

Bence o fanları çıkartıp LL serisi veya başka Corsair fan takarsanız 465X’ten çok daha güzel gözükecektir.

Hem XPG’nin sağladığı E-ATX anakart desteği olsun, oldukça geniş olmasını göz artı etmeyin bence, sisteminizi ne kadar upgrade ederseniz edin kaldırabilecek bir kasa, ama yine de tercih size kalmış, şimdiden hayırlı olsun😁

Mmler arasında çok bir performans farkı var kı? Olacaktı.

Şu sorularıma da cevap verirseniz sevinirim.
Valla direkt Corsair sıvı soğutucu alın geçin, onlara ayrı fan almakla uğraşmayın. mm arasındaki fark derken radyatör boyutu mu diyordunuz? Eğer öyle diyorsanız radyatör boyutunun büyük olması genel olarak daha iyi olur.

Bence o fanları çıkartıp LL serisi veya başka Corsair fan takarsanız 465X’ten çok daha güzel gözükecektir.

Hocam fanları gayet hoş bana göre. Zaten bütçeyi daha fazla aşamam.

Hem XPG’nin sağladığı e-ATX anakart desteği olsun, oldukça geniş olmasını göz artı etmeyin bence, sisteminizi be kadar upgrade ederseniz edin kaldırabilecek bir kasa, ama yine de tercih size kalmış, şimdiden hayırlı olsun😁

Upgrade etmeyeceğim. Masraf çıkartmak istemiyorum çok. 4 yıl boyunca idare edip üni ye geçtiğimde laptop almayı düşünüyorum.
Vallahi direkt Corsair sıvı soğutucu alın geçin, onlara ayrı fan almakla uğraşmayın. mm arasındaki fark derken radyatör boyutu mu diyordunuz? Eğer öyle diyorsanız radyatör boyutunun büyük olması genel olarak daha iyi olur.

120mm mi daha iyi olur 240mm mi? Hem soğutmada hem de görüntü açısından.

Hocam fanları gayet hoş bana göre. Zaten bütçeyi daha fazla aşamam.

Upgrade etmeyeceğim. Masraf çıkartmak istemiyorum çok. 4 yıl boyunca idare edip üni ye geçtiğimde laptop almayı düşünüyorum.
Tercih size kalmış, ben yerinizde olsam (ki zaten yerinizdeyim ama tek fark ben upgrade ediyorum) XPG alırdım😁
Yaşınızı yeni gördüm, öyle deme upgrade meselesi hakkında, PC almadan önce bende öyle diyordum ama aldıktan sonra siz de anlarsınız bir süre sonra sıkıyor, ben şu an Spec Delta RGB kullanıyorum anakartım RGB desteklemiyor maalesef çok sıkıntılı bir durum, şimdi upgrade ederken çok dikkat ediyorum her şeye😁

Şimdiden hayırlı olsun PC, o heyecanı ve stresi biliyorum😁 aldıktan sonra birkaç fotoğraf atarsınız artık😁

120mm mi daha iyi olur 240mm mi? Hem soğutmada hem de görüntü açısından.
Kesinlikle 240 mm hocam, hem soğutma olarak hem de görünüş olarak daha iyi. Yalnız şunu da söyleyeyim, eğer Corsair sıvı soğutma alacaksanız alacağınız soğutucuda büyük bir ihtimalle ML veya başka seri fanlar olacak, görüntü olarak farklı yani. Tabii ki siz yine sıvı soğutucuyu alıp içerisindeki fanlar yerine başka Corsair fanlar takabilirsiniz. Mesela Hydro H100i V2.

Yeni konular

Geri
Yukarı