Çözüldü iCUE ASUS anakartımı görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

toprakAB

Femtopat
Bu durumda ne yapabilirim? Şu an ışığı sönük ve sinirimi bozuyor.Ayrıca Armoury Crate'i yüklemeye çalıştığımda "Windows şuan meşgul..." hatası veriyor yani Armoury Crate de olmaz.

Çözüm
@crazyreign hocam tamam o şimdi gitti fakat güncelleme yap diyor güncelleme sayfasına gidiyorum güncel diyor.Eki Görüntüle 1824818Eki Görüntüle 1824819

Hocam çözüm yok galiba 😕
Herhalde az önce bu anakartın desteklendiği ile ilgili söylediğim şey yanlış.
ASUS'un kendi Armoury Crate desteklenen cihazlar listesine bakıyorum, 2018 öncesi hiçbir şey yazmıyor. O anakart da 2017 yılında çıkmıştı.
1687013778453.png

Sanırım gerçekten desteklenmiyor. Çok şaşırtıcı, niye durduk yere destekleri kestiler ki? Ayrıca GTX 1000 serisi ROG STRIX kartların da desteği kaldırılmış diyor. Tam da ROG STRIX GTX 1060 almışken...

Eski sürüm Armoury Crate'leri denemek lazım ama internette biraz bakındım, çok bir şey göremedim. Eğer kendin bulabilirsen bir onları dene. Eğer olmazsa da yapacak bir şey yok, aklıma farklı bir şey gelmiyor.
Kurduğum iCUE sürümü 5.2.128. Anakart modeli ise yazmıyor hocam "System Produck Name" yazıyor.
Anakartın modelini bilmiyorsan CPU-Z'den Mainboard kısmının SS'ini at. Bir bakalım.
1687012003022.png

@crazyreign, bazen göresi geliyor ve bazen de görmeyesi geliyor. SDK arka tarafta çalışıyor mu çalışmıyor mu incelemedi ama çalışmaması için de bir sebep yok.
Normalde Armoury Crate çalıştığı sürece SDK'si de çalışıyor ama malum, hiçbir anakart üreticisi kontrol programlarını tam takır çalışır şekilde yapamadığı içiin böyle şeyler yaşamak çok normal. İnternette küçük bir arama ile zibilyon tane sonuç çıkıyor bu sorunu yaşayan. Çok şaşırmadım :D.

Denemişsindir diye tahmin ediyorum ama denemediysen sen de Armoury Crate Uninstall tool'u bir dene. Belki bir mucize olur da çalışır :D.

Hocam acaba 3 GB olanı mı yoksa 2 MB olanı mı yüklemeliyim? @crazyreign
Aha bu.
1687012321333.png

Şimdi fark ettim de benim hatam, iCUE ayarlarından ASUS Plugin yüklemeniz gerekiyor. Varsayılan olarak yüklediğini düşünerek bunu yapmamıştım.

Eki Görüntüle 1824794
Çok şükür. Çalışmasına sevindim.
Ayrıca aynı mouse'a sahibiz 🤗.

@crazyreign, bu fareyi raporlama hızının 8000 Hz olması yüzünden aldım. Bazı oyunlarda frametime bozulmalarına sebep verdiği için o oyunları oynarken 1000 Hz ayarında kullanıyorum. Örneğin Red Dead Online oynarken 8000 Hz ile ani dönüşlerde frametime sıçramaları yapıyor ama Battlefield 2042, CoD Warzone 2.0 gibi oyunlarda 8000 Hz ile mükemmel giriş gecikmeleri elde edebiliyorum. İşlemci ile ilgili bir yetersizlik zaten söz konusu olamaz. Genel olarak AXON teknolojisi güzel. Klavye de 8000 Hz raporlama hızına sahip.

Anakartın modelini bilmiyorsan CPU-Z'den mainboard kısmının SS'ini at. Bir bakalım.
Eki Görüntüle 1824788

Normalde Armoury Crate çalıştığı sürece SDK'si de çalışıyor ama malum, hiçbir anakart üreticisi kontrol programlarını tam takır çalışır şekilde yapamadığı içiin böyle şeyler yaşamak çok normal. İnternette küçük bir arama ile zibilyon tane sonuç çıkıyor bu sorunu yaşayan. Çok şaşırmadım :D.

Denemişsindir diye tahmin ediyorum ama denemediysen sen de Armoury Crate uninstall Tool'u bir dene. Belki bir mucize olur da çalışır :D.

Aha bu.
Eki Görüntüle 1824795

Çok şükür. Çalışmasına sevindim.
Ayrıca aynı fareye sahibiz 🤗.
Hocam bu şekilde:
Ekran görüntüsü 2023-06-17 173823.png

Son düzenleme:
@crazyreign hocam tamam o şimdi gitti fakat güncelleme yap diyor güncelleme sayfasına gidiyorum güncel diyor.
Ekran görüntüsü 2023-06-17 174629.png
Ekran görüntüsü 2023-06-17 174617.png

Hocam çözüm yok galiba 😕

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-06-17 174845.png
    Ekran görüntüsü 2023-06-17 174845.png
    59 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
@crazyreign hocam tamam o şimdi gitti fakat güncelleme yap diyor güncelleme sayfasına gidiyorum güncel diyor.Eki Görüntüle 1824818Eki Görüntüle 1824819

Hocam çözüm yok galiba 😕
ASUS'un kendi Armoury Crate desteklenen cihazlar listesine bakıyorum, 2018 öncesi hiçbir şey yazmıyor. O anakart da 2017 yılında çıkmıştı.
1687013778453.png

Sanırım gerçekten desteklenmiyor. Çok şaşırtıcı, niye durduk yere destekleri kestiler ki? Ayrıca GTX 1000 serisi ROG STRIX kartların da desteği kaldırılmış diyor. Tam da ROG STRIX GTX 1060 almışken...

Eski sürüm Armoury Crate'leri denemek lazım ama internette biraz bakındım, çok bir şey göremedim. Eğer kendin bulabilirsen bir onları dene. Eğer olmazsa da yapacak bir şey yok, aklıma farklı bir şey gelmiyor.

Çözüm
Eki Görüntüle 1824833

Tamam teşekkürler hocam ben biraz eski sürümlere bakayım yardımcı olduğun için çok sağ ol 😀

Ayrıca çözüm işaretliyorum hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı