iCUE fanlarım iCUE yazılımında gözükmüyor

Reorder

Hectopat
Kısa süre önce PC topladım ve 3 adet fanı var. Şu an stok olarak gelen 3 tane daha fan almak istiyorum ancak anakartta sadece 3 adet fan girişi var acaba çoklayıcı mı almam lazım yoksa farklı bir çözüm yolu var mı?
Kasa: Corsair iCUE 465X RGB.
Anakart: ASUS TUF Gaming X570-PLUS.

Son düzenleyen: Moderatör:
konunuzla alakasız ama icueyi kurduktan sonra ARGB veya RGBli olan bütün donanımlarımın Animasyonları yavaşladı nedense ve icueyi kaldırdım ama birşey değişmedi ne yaptıysam eski animasyon hızına döndüremedim..

Artı -1 Eksi
Öncelikle RGB kabloları kasa ile birlikte gelen kontrolcüye takmanız gerekiyor, daha sonra kontrolcüdeki USB kablosunu anakarta bağlamalısınız. iCue programına girip kendi fanlarınızı seçip firmware güncellemesini varsa yapın. Anakarttaki fan girişleri ile RGB kontrolü yapılmaz, 3 pin ve ya 4 pin RGB girişleri ile anakart yazılımı üzerinden yapılabilir. Ama bildiğimce Corsair fanlar kontrolcü olmadan yazılım desteği sunmuyor.

aynı dertten muzdariptim kontrolcunun anakarta bağlı olan kablosunu takdımipcyi açtım sorna kapattım. sonra kabloyu takıp tekrar açtım görünmeye başladı.

Geri
Yukarı