iCUE yaptığım ses ayarları varsayılana dönüyor

cerberus123

Kilopat
Yer
Ankara/Eskişehir
Daha fazla  
Merhaba, Corsair Void RGB USB kulaklığım için iCUE programından kendime göre oyun ve müzik için ayrı ayrı ekolayzır profili yaptım. Fakat bilgisayar her açıldığında sesler varsayılana dönüyor. Ekolayzır profilleri arasında geçiş yapmama rağmen seste bir değişiklik olmuyor. Ayrıca 7.1 ayarı da aktif-inaktif olmuyor. Bilgisayarı 20-30 dakika kullandıktan sonra Windows ayarlarından cihazı kaldırıp tak çıkar yaptığımda ancak sesler istediğim duruma geliyor.

iCUE sürümüm güncel, Firmware güncel. Bu sorun çok uzun süredir böyle. Çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuanda görünüyormu?

Dosya Ekleri

• hizliresm.PNG
    hizliresm.PNG
    144,2 KB · Görüntüleme: 51
Evet şimdi görebiliyorum. Dediğiniz gibi Export sekmesinden save'i masaüstüne çıkardım, sonrasında Import sekmesinden masaüstündeki save'i seçtim fakat seste düzelme olmadı. Yeniden başlatma vs gerekiyor mudur?

Evet şimdi görebiliyorum. Dediğiniz gibi Export sekmesinden save'i masaüstüne çıkardım, sonrasında Import sekmesinden masaüstündeki save'i seçtim fakat seste düzelme olmadı. Yeniden başlatma vs gerekiyor mudur?
Save masaüstünde kalsın, eğer düzelmediyse programı komple silin %temp% dosyalarınıda silin, appdata'dan Corsair'e ait her şeyi silin , Bilgisayarı yeniden başlatın İCUE programının son sürümünü indirin , baştan temiz bir kurulum yapın. Kulaklığı kablosuyla bağlayın ve programı indirdikten sonra bilgisayarınızı tekrar yeniden başlatın, Firmware'yi yenileyin yani tekrar güncelleyin. Düzelme yaşanmazsa; Kulaklığı açın , mikrofon kapatma tuşuna 15 saniye basınca basılı tutun tekrar açın ve düzelme varmı diye bakın.
Auto Audio adlı seçenek açık olabilir , 7.1'i es geçerek direk stereo olarak alıyor sesi, görseldeki gibi deneyin birde lütfen.

Dosya Ekleri

• tecc.PNG
    tecc.PNG
    6,9 KB · Görüntüleme: 38
Hocam dediklerinizin hepsini denedim fakat seste düzelme olmadı. Dediğim gibi sorunu ancak bilgisayar açıldıktan yaklaşık 20-30 dk sonra cihazı kaldırıp sonrasında tekrar takarak düzeltebiliyorum ve bunu her bilgisayarı açtığımda yapıyorum :(

Edit : Ayrıca kulaklığın üzerindeki mikrofon tuşuna 15 saniye basılı tuttuğumda bir değişiklik olmadı.
Sorun hakkında başka fikri olan var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı