ID-Cooling frost X25 2gr 10.5 w/mk termal macun nasıldır?

Hydronaut da iyidir fakat laptop kullanıyor arkadaş ısınma sorunu çok olacak sürekli pumpout olacağını düşünüyorum bu durumda 2 ayda bir kere yenilemesi gerekebilir o yüzden 4gr önerdim.
Hydronaut viskozite konusunda MX-6'dan iyi. O kadar problem yaratmaz, gören sanacak macunu içiyor.

Hayır MX-6 yaklaşık olarak 7.2w/mk olması lazım, 6 w/mk olan MX-5'e göre %20 daha iyi olduğunu söylüyor Arctic. Basit bir hesaplamayla bu sonuç çıkıyor.
Eğer macununa bu kadar takıntılıysan biraz daha ver bunu al, her türlü daha iyidir. Bu arada ID-Cooling en az Arctic kadar namı olan bir marka, her ne kadar marka değerinin bir önemi olmasa da :D

Herikisini de deneyerek bilen bir arkadaşıma sorduğumda X25 daha sıvı olduğu için kısa sürede dağılıp soğutma işlevini hafiften yitiriyor.

Herikisini de deneyerek bilen bir arkadaşıma sorduğumda X25 daha sıvı olduğu için kısa sürede dağılıp soğutma işlevini hafiften yitiriyor.
X25 önermedim Hydronaut önerdim. Marka konusundaki yorumunuz üzerine söylediğim bir şeydi o.

Bu pumpout olayı zarar veriyor mu parçalar falan?
Macunun dışarı taşması olayıdır etkisini yitireceği için parçalar haliyle ısınır fakat bu tarz ısı problemleri çoğunlukla parçaya zarar verecek seviyeye gelmeden sistem kendini kapatır. Hydronaut, veya MX-6 falan alsan akışkan olmadığı için problem yaratmaz.

Macunun dışarı taşması olayıdır etkisini yitireceği için parçalar haliyle ısınır fakat bu tarz ısı problemleri çoğunlukla parçaya zarar verecek seviyeye gelmeden sistem kendini kapatır. Hydronaut, veya MX-6 falan alsan akışkan olmadığı için problem yaratmaz.

Sağ olun MX-6 alırım o zaman. Son bir sorum daha olacak ne kadar sürede macun yenilenmesi gerekir? Max 90 dereceye çıkıyor laptop yük altındayken oda.

Sağ olun MX-6 alırım o zaman. Son bir sorum daha olacak ne kadar sürede macun yenilenmesi gerekir? Max 90 dereceye çıkıyor laptop yük altındayken oda.
Etkisini yitirince değiştir, bunun belirli bir süresi yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı