ID-COOLING SE-214-XT işlemci fanı ve kasa fanlarının ARGB bağlantısı nasıl olmalı?

Normandu

Picopat
Daha fazla  
Merhaba yeni bir sistem topladım fakat işlemci soğutucusu, kasa fanı ve RAM eklemek istiyorum. Bu eklediğim parçaları nasıl ARGB olarak bağlayabilirim splitter kablosu ve çoğaltıcı yeterli midir?

1680885821092.png

Eklemek istediklerim:

Merhaba yeni bir sistem topladım fakat işlemci soğutucusu, kasa fanı ve RAM eklemek istiyorum. Bu eklediğim parçaları nasıl ARGB olarak bağlayabilirim splitter kablosu ve çoğaltıcı yeterli midir?

Eki Görüntüle 1731016

Eklemek istediklerim:

2. fanın soğutmaya çok katkısı olmaz o fiyat farkına daha iyi soğutucular alınabilir ama hiç gerek yok SE 214 XT yeterli.
RAM'leri aynı marka/model alırsanız daha iyi olur.

Bu ürüne para vermektense 2 adet bundan al daha ucuza geliyor.
Ve şu an sistemde takılı olan RAM modeli ile aynı model RAM tercih et. 2 farklı marka model RAM'ler uyumsuzluk çıkarabiliyor.

Bana kalırsa bu soğutucuya 2. bir fan takmaya gerek yok ama takmak istiyoran şu kabloyu alabilirsin.

Rgb ram kullanmak istiyorsan bence şuan kullandığın ramleri sat. Gelen para ile 2x16 32gb ram al.

Eki Görüntüle 1731016
Sahip olduğun anakartta hem argb hem de rgb portu var. Argb bağlantını rgb portuna, rgb bağlanıtını da argb portuna sakın takma ledleri patlatırsın.

Eğer bu fotoğraftaki gibi, kullandığın fanlarda hem erkek, hem de dişi argb pinleri yoksa. Bu attığın linkteki ürün ile birbirine bağlayıp kullanabilirsin.

Eğer fotoğraftaki gibiyse fanlarındaki argb kablosu o zaman o argb çoklayıcı kabloyu almanda gereksiz olur.

Dosya Ekleri

• 1680887791846.png
    1680887791846.png
    56,6 KB · Görüntüleme: 35
  • 1680888130129.png
    1680888130129.png
    146,1 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
İşlemci soğutucusuna 1 fan yeterli ise, kasa için 3'lü paketini alabilirim. Biri egzoz fanı olmak üzere diğer 2 fanı da kasanın üst kısmına takabilirim. Paketin içerisinde ARGB çoğaltıcı kablosu da mevcutmuş. Fakat Asus TUF Gaming 550W PSU yeterli kalır mı?

RGB RAM kullanmak istiyorsan bence şu an kullandığın RAM'leri sat. Gelen para ile 2x16 32 GB RAM al.

Dediğiniz gibi şu ürünü alabilirim.

Son düzenleme:
İşlemci soğutucusuna 1 fan yeterli ise, kasa için 3'lü paketini alabilirim. Biri egzoz fanı olmak üzere diğer 2 fanı da kasanın üst kısmına takabilirim. Paketin içerisinde ARGB çoğaltıcı kablosu da mevcutmuş. Fakat Asus TUF Gaming 550W PSU yeterli kalır mı?
Sistemindeki parçaların tdp değerlerini hesaplayarak karar verebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı