İnceleme ID-Cooling SE-214-XT İşlemci Soğutucusu

Herkese selamlar,

214 XT soğutucu incelemesini kısıtlı vakit içerisinde de olsa yapmak, deneyimlerimi paylaşmak istedim. @Barisdkmn güzel bir inceleme yapmış aşağıdaki konuda ancak ben de eklemede bulunabilirim belki.

1702414406865.png
1702414995769.png

60 dereceleri görmesine "Evi bedavaya ısıtmak" mantığı ile bakanlardansanız soğutucuyu düşünebilirsiniz, bir sıvı soğutma asla etmez çalışma mantığı gereğince.

Montaj kısmında dikkat etmeniz gereken husus şu ki "Soğutucuyu dikey şekilde monte ederken fan ile RAM belleklerin çarpışmaması için, RAM belleklerden uzak olacak şekilde" montajını gerçekleştirmelisiniz. Ürün, RAM belleklerden uzak yana doğru konumlandırılabilme özelliği ile geliyor. Yani soğutucu, soğutucu ayaklarını tam olarak simetrik şekilde ortalamıyor, biraz daha yana yakın doğru tasarlanmış kasıtlı olarak.

Bağlantı ayağına uzak olan taraf VS yakın olan taraf formatında aşağıda görselleri görebilirsiniz. Eğer kazara RAM belleklere yakın tarafa takarsanız yine de "Gigabyte Auros Pro B450 anakartta bir çakışma yaratmıyor ancak dudak dudağa geliyor" diyebiliriz.

1702414011377.jpeg
1702414023797.jpeg

Ve fanın takılmış hali aşağıdaki şekildedir. İçerisinden toplamda 4 adet yani 2 adet fanı monte etmeye yönelik metal aparat çıkıyor.

1702414140919.jpeg

Bu arada tepedeki kalın bakır ısı borusu görünümleri tamamen hikaye :) Ama hoş duruyor hiç yoktan.

1702414270452.jpeg

Akif selamlar :) Öncesinde Silverstone PF360 ARGB 360mm kullanıyordum, performansından oldukça memnundum. Ancak garanti süreci dahilinde pompa arızası yaptı, yenisi ile değiştirildikten sonra aynı problemi, garanti süresi sonrasında tekrar yaşadım. Haliyle bu ürünün kronik sorunlu olduğunu anlamış oldum, tekrar tamir ettirmek için ücret ödemedim. İş güç kaynaklı 1 kez bile bozulması beni sıkıntıya sokuyor, bozulmayacak bir yapıya ihtiyacım vardı.

Gittim konu başlığındaki ürünü aldım taktım, kafam rahat :)

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Ayrıca uzun süre sonra sizi forumda görmek güzel :)
Bu kibar karşılamanız için ben de teşekkür ederim :) Ara sıra da olsa sürekli kullanıyorum forumu, takip ediyorum. Bu sıralar vakit buldukça daha aktif olmaya karar verdim.

Geri
Yukarı