ID-Cooling SE 214 XT kutusundan çıkan termal macun nasıldır?

Hocam ben ilk satın aldığım zaman elimde MX-4 olduğu için onu kullanmıştım ama bu macunun sanırım w/mk performansı daha iyi. Sizce MX-4 ile ne derece fark olur yaz geldiği için macun yenileyeceğim boşuna para vermek yerine bundan çıkanı kullanayım diyorum.
3-5 derece fark eder en fazla.

Ben de x25 aldım kutu içerisinden o çıktı. Ben memnunum kaç ay oldu hatırlamıyorum alalı ama soğutması başarılı soru işaretiniz varsa hiç merak etmeyin yükte 50 derece üstüne çıkmadı işlemcim hiç. (5600x)

Tamamdır hocam sağ olun AIDA64 testinde 6 dakikada 77 dereceyi görüyor en fazla. İşlemcim Ryzen 5 3600 ve soğutucu SE 214 XT. Sizce macun değişme zamanı gelmiş mi?
İşlemciye hafif overclock ve undervolt yapmayı denedin mi? Bir miktar oynamalarla işlemci frekansında artış ve sıcaklıkta düşüş alabilirsin, stok ayarlarda çok fazla voltaj çekiyor çünkü 3600.

İşlemciye hafif overclock ve undervolt yapmayı denedin mi? Bir miktar oynamalarla işlemci frekansında artış ve sıcaklıkta düşüş alabilirsin, stok ayarlarda çok fazla voltaj çekiyor çünkü 3600.

Yok hocam sıcaklık ile ilgili şikayetim yok oyunlarda en fazla 70 dereceleri görüyorum. Sizce macun değişim zamanı gelmiş midir onu sordum. Şu an ID-Cooling kutusundan çıkanı sürüyorum zaten. Temizledim iyice bakalım adıa64 ile kaç derece fark yaratacak.

Yok hocam sıcaklık ile ilgili şikayetim yok oyunlarda en fazla 70 dereceleri görüyorum. Sizce macun değişim zamanı gelmiş midir onu sordum. Şu an ID-Cooling kutusundan çıkanı sürüyorum zaten. Temizledim iyice bakalım adıa64 ile kaç derece fark yaratacak.

Hocam derecesi aynı şu an MX-4 ile fakat belki de daha çok performans sergileyip daha çok ısınmıştır bilemiyorum.

Son düzenleme:
Yok hocam sıcaklık ile ilgili şikayetim yok oyunlarda en fazla 70 dereceleri görüyorum. Sizce macun değişim zamanı gelmiş midir onu sordum. Şu an ID-Cooling kutusundan çıkanı sürüyorum zaten. Temizledim iyice bakalım aida64 ile kaç derece fark yaratacak.
Bence kabul edilebilir bir değer, macun değişikliği için biraz daha beklenebilir.

Hocam değiştirdim zaten açtığımda macun daha sıvı halde idi kurumamıştı. Olsun değiştirmiş oldum.
ID Cooling macunları test ettiğim kadarıyla bayağı uzun ömürlü, Frost X25'ten önceki model olan TG25 modelini neredeyse 2 sene olacak hâlâ sıfır performans kaybıyla kullanıyorum ve sürekli sistem aktif oyun falan oynuyorum.

ID-Cooling macunları test ettiğim kadarıyla bayağı uzun ömürlü, frost X25'ten önceki model olan TG25 modelini neredeyse 2 sene olacak hâlâ sıfır performans kaybıyla kullanıyorum ve sürekli sistem aktif oyun falan oynuyorum.

Hocam ben bir şey fark ettim MX-4'ten bayağı koyu ve katı bir macundu az evvel sürdüğüm. TG25 miydi yoksa X25 mi fikrim yok ama sanırım bir daha ki macun alışımda X25 2gr alacağım. Sizce Kryonaut mu yoksa X25 mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben bir şey fark ettim MX-4'ten bayağı koyu ve katı bir macundu az evvel sürdüğüm. TG25 miydi yoksa X25 mi fikrim yok ama sanırım bir daha ki macun alışımda X25 2gr alacağım. Sizce Kryonaut mu yoksa X25 mi?
Artık soğutucuların yanında X25 oluyor, X25'tir yüksek ihtimalle sürdüğünüz. Kıvam olarak biraz katı evet. Kryonaut'un çok fazla çakması var birkaç derece için riske girmeden direkt bildiğimi alırdım.

Geri
Yukarı