ID-Cooling SE-224-XT white çok ses çıkarıyor

Beyaz_G

Hectopat
Yer
Kırıkkale
Merhaba dün gelburadan 224-XT sipariş ettim 1.5 günde geldi fan çok iyi soğutması LED'i falan olsun ancak çok ses çıkartıyor bu yüzden BIOS'tan ayar çekmeyi düşünüyorum. Sizden de yardım almak istedim önerdiğiniz RPM değerleri nedir işlemciyi fazla ısıtmayacak şekilde. (işlemci R5 3600)

Son düzenleme:
@Beyaz_G CPB bende de açık. O voltaj vuruşları normaldir Ryzen'lar böyle çalışıyor, işlemcinin yapısını bozmamak için UV tercih etmiyorum. İhtiyacı var ki çekiyor o voltajı, serbest takılsın. Uygun ayar bulduğuna sevindim.

Biraz alakasız olacak ama ben bu soğutucuyu alınca hiç dönmeyene kadar sıkmıştım biraz bile boşluk bırakmadım yaylı sistem nasıl olsa diye hiçbir sıkıntı olmasa da içimde rahatsızlık var soğutucuyu çıkartırken falan zarar gelir mi diye sen ne kadar sıktın bu soğutucuyu?

Biraz alakasız olacak ama ben bu soğutucuyu alınca hiç dönmeyene kadar sıkmıştım biraz bile boşluk bırakmadım yaylı sistem nasıl olsa diye hiçbir sıkıntı olmasa da içimde rahatsızlık var soğutucuyu çıkartırken falan zarar gelir mi diye sen ne kadar sıktın bu soğutucuyu?

Ben de öyle sıktım. Ölümüne sıkılmayacak tabii ki ancak orta güçte dönmeyene kadar sıkmak hem sabitlemek hem de zarar vermemek için ideal.

Ben de öyle sıktım. Ölümüne sıkılmayacak tabii ki ancak orta güçte dönmeyene kadar sıkmak hem sabitlemek hem de zarar vermemek için ideal.

Ben aşırı fazla güç uygulayarak hiç dönmeyecek şekilde sıktım mantıksız bir hareket olsa da emin olamamıştım çıkartırken falan bir sorun olmasından korkuyorum ya da anakarta aşırı basınç uygulamasından.

Ben aşırı fazla güç uygulayarak hiç dönmeyecek şekilde sıktım mantıksız bir hareket olsa da emin olamamıştım çıkartırken falan bir sorun olmasından korkuyorum ya da anakarta aşırı basınç uygulamasından.

Bir sorun olmadıysa dursun. Bir daha macun yenilediğinde bu sefer aşırı derecede sıkmazsın.

Geri
Yukarı